Картину «Мадонна з дитям» XVI ст, викрадену понад 50 років тому, повернуть музею в Італії

Джерело: The Guardian
Мешканка графства Норфолк на сході Англії, Велика Британія, Барбара де Дожа передала картину “Мадонна з дитям” музею італійського міста Беллуно, який востаннє бачив витвір у 1973 році.
Як розповіли у виданні, протягом багатьох років жінка відмовлялася повертати полотно, хоча “Мадонна з дитям” була серед найбільш розшукуваних обʼєктів Інтерполу та військової поліції Італії. Барбара де Дожа стверджувала, що має право володіти картиною, адже її покійний чоловік барон де Дожа чесно її купив у 1973 році. Утім, чоловік придбав полотно невдовзі після того, як його викрали з музею.
Автор роботи — італійський художник Антоніо Соларіо, відомий як Lo Zingar. Інші його витвори можна побачити в Лондонській національній галереї. Музей Беллуно придбав “мадонну з дитям” у 1872 році, її та ще кілька експонатів викрали звідти через сто років. Деякі з них згодом знайшли в Австрії, де чоловік Барбари купив полотно Соларіо в невідомого продавця.
До 2017 року місцеперебування витвору мистецтва залишалося невідомим. Тоді де Дожа хотіла виставити полотно на аукціоні, і його впізнала людина, пов’язана з музеєм Беллуно. У 2020 році картину повернули де Дожі, бо через затримки, спричинені пандемією, італійська влада не змогла надати документи, запитані британською поліцією.
Юрист у сфері мистецтва переконував жінку віддати картину Беллуно.
Спершу Барбара посилалася на закон Сполученого Королівства про терміни давності 1980 року. Згідно з ним, покупець крадених речей може стати їхнім законним власником, якщо купівля не була пов’язана зі злочином і минуло понад шість років з моменту крадіжки.
“Хоча закон справді підтримував її позицію, той факт, що картина була в базах Інтерполу та поліції як вкрадене мистецтво, означав, що її неможливо було продати, виставити або навіть перевезти без ризику конфіскації”, — пояснив юрист Крістофер Марінелло.
Зрештою жінка погодилася повернути втрачену картину музею.
- У Великій Британії знайшли картину відомого художника Вільяма Тернера під назвою “Висхідний шквал” (The Rising Squall), яку понад 150 років вважали втраченою.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.