Катар домагається угоди між Ізраїлем і ХАМАС щодо звільнення 50 заручників — Reuters

Джерело: Reuters

15 листопада катарські посередники намагалися домовитися про угоду між ХАМАС та Ізраїлем, яка передбачала звільнення близько 50 цивільних заручників із Сектору Гази в обмін на триденне припинення вогню, повідомив офіційний представник.

Угода, яка обговорюється та координується зі США, також передбачатиме звільнення Ізраїлем деяких палестинців з ізраїльських в’язниць і збільшення обсягу гуманітарної допомоги.

Зауважується, що угода може стати найбільшим звільненням заручників, утримуваних ХАМАС, відтоді, як палестинські бойовики увірвалося через кордон Гази, напали на Ізраїль та захопили заручників в анклав.

ХАМАС погодився із загальними контурами цієї угоди, водночас Ізраїль все ще обговорює деталі, зазначило джерело.

Невідомо, скільки палестинців Ізраїль звільнить зі своїх в’язниць у межах обговорюваної угоди.

Обсяг переговорів під проводом Катару суттєво змінився за минулі тижні, але той факт, що переговори зараз зосереджені на звільненні 50 цивільних ув’язнених в обмін на триденне перемир’я, і те, що ХАМАС погодився з планом угоди, раніше не повідомлялося.

Держава Перської затоки Катар, яка має амбітні зовнішньополітичні цілі, тримає прямий зв’язок із ХАМАС та Ізраїлем. Раніше це допомагало досягти перемир’я між ними.

Загалом Катар, де ХАМАС має політичне представництво, веде посередництво між ісламістським угрупованням бойовиків та ізраїльськими офіційними особами щодо звільнення понад 240 заручників.

Юристка та ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час обговорення закону про мобілізацію та проблеми щодо демобілізації заявила, що військові перед тим як вступати до лав ЗСУ повинні були прочитати конституцію і зрозуміти, що їх не демобілізують до завершення воєнного стану.

У компанії ДТЕК назвали чотири умови, за яких в Україні будуть запроваджені погодинні графіки відключення електроенергії.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.