Католики в Італії назвали богохульною рекламу, у якій монахиня їсть чипси

Джерело: The Guardian

Асоціація телеглядачів-католиків Італії обурена новою рекламою, де монахиня їсть чипси замість вівтарного хліба для причастя.

У 30-секундній рекламі чипсів Amica – які вважаються одними з кращих в Італії – події відбуваються у монастирі. Реклама починається з того, що монахині готуються до причастя.

Наставниця монахів помітила, що у храмі нікого немає, тому замість вівтарного хліба вона підсипає чіпси.

На фоні реклами грає “Ave Maria”. Черниці ідуть до вівтаря і коли першу з них причастив священник, вона широко розплющує очі. Далі чутно хрускіт чипсів.

У завершенні реклами наставниця монахинь доїдає чипси.

Lorenzo Marini Group, компанія, яка створила рекламний ролик, заявила, що кампанія була спрямована на молодий ринок і “з сильною британською іронією”, а також мала на меті “виразити непереборну хрусткість чипсів Amica” у навмисно перебільшений і провокаційний спосіб.

Однак ця реклама викликала обурення асоціації Aiart, яка об’єднує телеглядачів-католиків. Вони закликали “негайно зупинити” рекламу.

Джованні Баджо, президент асоціації, звинуватив компанію у тому, що вона вдалася до богохульства, аби збільшити продажі.

За його словами, реклама “ображає почуття католиків”, є “обурливою” та “спрощує порівняння між чипсами і освяченим хлібом”.

“Реклама демонструє брак поваги та креативності. Це ознака неспроможності займатися маркетингом, не вдаючись до символів, які не мають нічого спільного зі споживанням і хрусткою їжею”, — додав він у заяві.

Рекламу також розкритикувала католицька газета Avvenire, яка розпочала редакційну статтю словами “Христос перетворився на картопляні чипси. Принижені й осквернені, як дві тисячі років тому”.

  • Рекламні ролики, в яких актор Домінік Вест виступає в ролі насмішкуватого менеджера банку, будуть вилучені з телебачення в їхньому нинішньому вигляді. Рекламний регулятор вирішив, що вони вводять в оману, оскільки неправдиво стверджують, що будівельне товариство не закривало філій.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.