Керолайн Кеннеді відтворила героїчне плавання свого батька Джона Кеннеді під час Другої світової війни

Джерело: CNN

Вісімдесят років тому тодішній лейтенант ВМС США і майбутній президент США Джон Ф. Кеннеді героїчно проплив між тихоокеанськими островами, щоб допомогти врятувати екіпаж свого торпедного катера, який був знищений японським військовим кораблем під час Другої світової війни.

Героїзм Кеннеді як командира PT-109 допоміг закласти основу для військового та лідерського рекорду, який допоміг йому бути обраним 35-м президентом Сполучених Штатів у 1960 році.

У середу, 2 серпня, його донька Керолайн Кеннеді, нині посол США в Австралії, відтворила частину подвигу свого батька, пропливши близько 1,2 кілометра приблизно за 30 хвилин між двома крихітними острівцями на Соломонових островах.

“Це дало мені можливість знову оцінити героїзм мого батька та його команди”, — сказала вона.

65-річна Кеннеді запливала разом зі своїм сином, онуком покійного президента, Джеком Шлосбергом.

“Я дуже ціную і захоплююся тим, що зробив мій дідусь, і тією наполегливістю, яка, мабуть, знадобилася, щоб вижити”, — зазначив він.

PT-109 JFK був уражений міноносцем Імперського флоту Японії рано вранці 1 серпня 1943 року. Невеликий човен із дерев’яним корпусом розбив японський корабель. Кеннеді зібрав свій уцілілий екіпаж – 11 із 13 на борту PT-109 – і відправив їх у плавання до крихітного острова Плам-Пудінг, який тепер названо на його честь. 

У наступні дні, відповідно до звіту з його президентської бібліотеки, Джон Кеннеді та його команда пливли до сусідніх островів, включаючи Оласану та Нару, у пошуках їжі та порятунку. Саме такий заплив між Оласаною та Нару, який її батько здійснював кілька разів, дочка Кеннеді відтворила в середу. 

Згодом екіпаж PT-109 отримав допомогу від двох остров’ян, Біуку Гаса та Ероні Кумана, які були розвідниками союзників і зв’язали Кеннеді з ВМС США.

Фото: CNN

У вівторок, 31 липня, під час промови на острові Кеннеді згадала свого батька, а також Гасу та Куману, сім’ї яких були присутні.

“Ми з сином маємо честь особисто подякувати вам за те, що зробили ваші батьки 80 років тому. Мій батько завдячував своїм життям їхній мужності, їхній готовності ризикувати собою та служити своїй країні в битві за свободу”, — сказала вона їм.

І Кеннеді пояснила, чому Соломонові Острови займають особливе місце в її серці.

“Це місце зробило президента Кеннеді тією людиною, якою він був. Саме тут він вперше відчув на собі відповідальність лідерства – усвідомлення того, що життя та безпека його команди залежать від нього. Він ризикував власним життям, щоб врятувати їхні. Так він прожив своє життя”, – сказала Керолайн Кеннеді.

Джона Кеннеді було вбито в Далласі в 1963 році, а потім поховано на Арлінгтонському національному кладовищі у Вірджинії.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.