Кіберфахівці атакували центр космічної гідрометеорології РФ – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Фахівці групи “BO Team” здійснили кібератаку проти далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології “Планета”, знищивши його базу даних.

Вказане російське державне підприємство федерального рівня займається прийомом та обробкою даних із супутників, а також забезпечує відповідною продукцією понад 50 державних суб’єктів: передусім ― міноборони РФ, генеральний штаб РФ та служби МНС РФ.

Під час атаки кіберфахівці проникли у базу даних далекосхідної (найбільшої з трьох) філії НДЦ космічної гідрометеорології Росії та знищили 280 серверів, задіяних у загальній мережі.

Обсяг знищеної інформації ― близько 2 петабайт (200 мільйонів гігабайтів) даних.

Вартість втраченого Росією цифрового масиву може становити щонайменше 10 мільйонів доларів.

Серед знищеного ― метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували міноборони і МНС РФ, “Роскосмос” та низка інших відомств держави-агресора, а також ― напрацьовані роками унікальні дослідження.

Робота суперкомп’ютерів, якими обладнаний далекосхідний центр, ― паралізована та не підлягає відновленню в повному обсязі.

Вартість одного такого обчислювального девайса разом з програмним забезпеченням коштує 350 000 доларів. У ГУР додали, що в умовах міжнародних санкцій отримати новий софт = фактично нереальне завдання для Росії.

Разом зі сховищами даних, серверами та комп’ютерами внаслідок кібератаки паралізовано системи кондиціонування і зволоження повітря, а також регулювання екстреного електроживлення будівлі центру.

Також повністю відрізана від мережі російська станція в Арктиці на острові “Большевик”, яка виконує важливі завдання у військовій сфері держави-агресора.

Загалом десятки стратегічних компаній РФ, які працюють на “оборонку” і відіграють ключову роль у підтримці російських окупаційних військ, тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Генеральна прокуратура Берліна оголосила у вівторок, 20 лютого, про розкриття обширної мережі з відмивання грошей, яка охоплювала Росію та країни Євразії.

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.