Кількість банкрутств серед українців зросла у 2,2 раза з початку 2024 року
Джерело: “Опендатабот” із посиланням на дані Верховного суду
В період з початку 2024 року до теперішнього часу зросла кількість українців, які звернулися до суду з проханням про банкрутство. Число на 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За перші п’ять місяців цього року було зареєстровано 343 таких випадки, порівняно зі 156 минулого року.
За останні п’ять років кількість справ про банкрутство українців значно зросла, майже до двох тисяч. Звіт того року показав, що 575 осіб оголосили себе неплатоспроможними.
Значне збільшення зафіксовано порівняно з 2019 роком, коли було відкрито лише 22 справи про банкрутство. З того часу ця кількість постійно зростала: у 8,3 раза за 2020 рік та у 2,7 раза за 2021 рік.
Адвокат та експерт з питань банкрутства, Денис Лихопьок, зауважив, що офіційні статистичні дані можуть не відображати всіх боржників. Причиною є те, що процедура банкрутства залишається дорогим та складним процесом, особливо без професійної допомоги.
Усього за весь період було зареєстровано 1 993 справи про банкрутство українців. За цей час найбільше банкрутів припадає на вік від 25 до 45 років, становлячи 58% від загальної кількості, але також значна частина – 38,3% – припадає на осіб старше 45 років. Найменше випадків банкрутства відзначено серед молоді до 25 років, їх частка складає всього 3,7%.
Що стосується гендерного розподілу, то він майже рівномірний: 54% банкрутів – чоловіки та 46% – жінки.
- У 2023 році обсяг імпорту транспортних засобів до України скоротився вдвічі порівняно з попереднім роком — з 736 тис. до 377 тис. одиниць. Протягом минулого року було імпортовано 377 063 транспортних засобів, що становить майже вполовину менше, ніж у 2021 році.
- Протягом перших чотирьох місяців 2024 року майже 31 000 фізичних осіб-підприємців (ФОПів) припинили свою діяльність. Згідно з даними, найбільше бізнесів закриваються у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.