Кількість іммігрантів у ЄС досягла рекордних 64,2 млн
Джерело: Reuters
За даними Центру досліджень та аналізу міграції при RFBerlin, кількість іммігрантів у Європейському Союзі у 2025 році зросла до рекордного рівня – 64,2 мільйона.
Для порівняння, у 2010 році ця цифра становила 40 мільйонів.
Німеччина залишилася найбільшим приймачем людей іноземного походження в блоці – майже 18 мільйонів. 72% з них – працездатного віку. 2,7 мільйона іноземців ФРН прийняла як біженців.
Один з авторів звіту Томмазо Фраттіні вказує, що Німеччина залишається основним пунктом призначення для іммігрантів у Європі як в абсолютних цифрах, так і, значною мірою, відносно до чисельності населення.
Водночас Іспанія продемонструвала найшвидше зростання за останній час – в країні додалось близько 700 000 іноземців, збільшивши їх кількість до 9,5 мільйона.
У дослідженні зазначено, що міграційні тенденції в ЄС були нерівномірними: Люксембург, Мальта та Кіпр мали вищу частку іммігрантів порівняно з чисельністю населення.
Заяви про надання притулку також були зосереджені в певних країнах: на Іспанію, Італію, Францію та Німеччину припадало майже три чверті всіх заяв.
- Соціалістичний уряд Іспанії затвердив резонансний указ про легалізацію 500 тисяч мігрантів, які перебувають у країні без документів. Реформа має набути чинності у квітні 2026 року. Вона стосуватиметься осіб, які перебували в Іспанії щонайменше п’ять місяців до кінця 2025 року. Кандидати повинні підтвердити відсутність судимостей та свій статус шукача міжнародного захисту.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.