«Кінець диктатури Асада – позитивна і довгоочікувана подія» — високий представник ЄС
Джерело: Кая Каллас в Х (Twitter)
Висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас привітала падіння режиму Башара Асада в Сирії. Вона назвала цю подію позитивною та довгоочікуваною.
“Кінець диктатури Асада — позитивна і довгоочікувана подія. Вона також показує слабкість прихильників Асада, Росії та Ірану”, — написала вона. “Наш пріоритет — безпека в регіоні. Я працюватиму з усіма конструктивними партнерами, у Сирії та в регіоні”.
Зазначимо, що 8 грудня по всій Сирії тривають святкові мітинги після оголошення сирійськими повстанцями падіння уряду диктатора Башара Асада. Зранку цього ж дня сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Вони також увійшли до посольства Ірану в Дамаску після того, як озброєні сили опозиції взяли під контроль столицю Сирії. У ЗМІ пишуть, що вони пограбували та викрали майно з посольства.
У ЗМІ припускали, що диктатор Башар Асад, ймовірно, загинув в авіакатастрофі під час втечі з Дамаска. За даними джерел, літак Syrian Air вилетів із Дамаска 8 грудня, коли сирійські повстанці захопили столицю. Спочатку маршрут вів у прибережний регіон, який є оплотом алавітської секти Асада, але потім літак раптово змінив курс і зник із радарів.
- Просування сирійських повстанців, які останнім часом здобули значні територіальні успіхи, призвело до тривоги серед мешканців Дамаска. Вони масово скуповують товари першої потреби, а тисячі людей намагаються виїхати за межі країни, зокрема через кордон із Ліваном.
- Вперше за чотири роки протурецькі повстанці розпочали наступальну операцію проти сил Башара Асада в Сирії.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.