«Клацніть посилання та придбайте товар»: у кіберполіції попередили про шахраїв
Джерело: Департамент кіберполіції Національної поліції України
У кіберполіції попередили про шахраїв, які надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку.
Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.
Люди, які погодилися на таку “роботу”, отримували завдання від аферистів, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші.
На перших етапах для подальшого залучення в схему громадяни дійсно могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки. Але для продовження роботи шахраї вимагали зареєструватися на підконтрольному зловмисникам сайті і здійснювати купівлю-продаж товарів за інструкціями “менеджерів”.
Щоби купити товар, потерпілі мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на вказані аферистами банківські картки фізичних осіб.
Для виводу коштів зловмисники вимагали від громадян повторних перерахувань коштів на підконтрольні банківські картки. Такий алгоритм продовжувався, доки жертви не розуміли, що мають справу з аферистами.
У кіберполіції наголосили, що навіть якщо ви вже обізнані про таку “схему”, не слід намагатися отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах – будь-яке спілкування з ними – це ризик втратити свої заощадження.
А також звернули увагу на небезпеку переходу за сумнівними посиланнями та введення на таких ресурсах своїх персональних і банківських даних. Зловмисники, які отримують ці дані, можуть використовувати їх для викрадення коштів з ваших рахунків.
“Будьте обережні, перевіряйте інформацію і не дайте шахраям ввести вас в оману. Якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, негайно повідомте про це кіберполіцію”, – резюмували у Департаменті кіберполіції.
- Зловмисники розповсюджують фейкові повідомлення про надходження посилок від імені відомого поштового сервісу – SMS містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси.
- Російські загарбники активізували у мережі створення фейкових телеграм-каналів українських бригад і батальйонів.
- У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про нову фішингову схему шахраїв, які у месенджерах створюють фейкові боти оператора зв’язку “Київстар”.
- Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на одного із національних операторів мобільного зв’язку “Київстар”.
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.
Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.