Створюють у месенджерах фейкові боти «Київстару»: у МВС попередили про нову схему шахраїв
Джерело: МВС України
У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про нову фішингову схему шахраїв, які у месенджерах створюють фейкові боти оператора зв’язку “Київстар”.
Відтак, шахраї розповсюджують фішингові посилання під приводом компенсації та інформування про терміни відновлення роботи сервісів оператора.
Що далі?
- Абоненту пропонують перейти за посиланням та зареєструватися, щоб отримати гроші.
- Так шахраї отримують доступ до сторінок у соцмережах, онлайн-банкінгу.
Як уберегти себе?
- Довіряйте тільки перевіреній інформації на офіційних сторінках компанії.
- Не переходьте за сумнівними посиланнями, не діліться номерами телефонів та особистими даними.
“Будьте пильними та не дайте себе ошукати”, – наголосили у МВС.
Нагадаємо, що зранку 12 грудня у “Київстарі” стався масштабний збій, через який абоненти не можуть перейти на інших операторів у внутрішньому роумінгу. Проблема вплинула на інші сервіси та нацроумінг.
“Нацроумінг не працює через те, що мережа “Київстару” не може передати інформацію про своїх абонентів мережам інших операторів внаслідок загального технічного збою”, – йдеться в повідомленні Мінцифри.
Збій оператора є тимчасовим. У компанії працюють, аби знову повернути звʼязок своїм абонентам.
- Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з іншими державними органами допомагають компанії “Київстар” у відновленні роботи мережі після вчорашньої хакерської атаки.
- Російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку 12 грудня на одного із національних операторів мобільного зв’язку “Київстар”.
- Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на одного із національних операторів мобільного зв’язку “Київстар”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.