Кліматичні активісти протестували в чотирьох німецьких аеропортах: зупинили авіапольоти
Джерело: The Guardian
У Німеччині кліматичні активісти зупинили роботу чотирьох аеропортів, ненадовго припинивши повітряний рух у двох із них, перш ніж поліція заарештувала їх.
Протестувальники з групи Letzte Generation отримали доступ до аеродромів поблизу злітно-посадкових смуг аеропортів Кельна-Бонна, Нюрнберга, Берліна-Бранденбурга та Штутгарта.
Активісти прорізали болторізами отвори у парканах, приклеїлися до асфальту та розгорнули банери з написами “Нафта вбиває” та “Підпишіть договір”, посилаючись на вимогу Letzte Generation до уряду Німеччини провести переговори та підписати угоду про міжнародну заборону використання нафти, газу та вугілля до 2030 року.
Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер засудила протест і закликала засудити всіх, кого визнають винними в участі у акції.
“Ці злочинні дії – небезпечні і дурні. Ці анархісти ризикують не лише власним життям, а й наражають на небезпеку інших. Ми рекомендували суворі тюремні терміни. І ми зобов’язуємо аеропорти значно краще захищати свої об’єкти”, – сказала вона.
Letzte Generation захистила свій протест, заявивши, що “бездіяльність” уряду ставить під загрозу життя людей. Група також повідомила, що вісьмох активістів звільнили з-під варти.
Протестувальники кажуть, що вони націлені на аеропорти, тому що авіапереліт залишає найбільший вуглецевий слід серед усіх видів подорожей.
- Аеропорт Франкфурта-на-Майні, найбільш завантажений аеропорт Німеччини, тимчасово зупинив польоти після того, як кліматичні активісти влаштували демонстрацію біля злітно-посадкових смуг аеропорту.
- В Амстердамі пропалестинські активісти облили фасад королівського палацу червоною фарбою.
- У поліції Лондона сповістили про затримання 27 учасників кліматичного руху Just Stop Oil за підозрою у плануванні зриву роботи аеропортів цього літа.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.