КНДР будує ймовірно найпотужніший військовий корабель у своїй історії — супутникові знімки

Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.

Джерело: CNN

За оцінками аналітиків Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), корабель є керованим ракетним фрегатом (FFG) довжиною близько 140 метрів — це майже вдвічі більше за будь-яке інше судно в арсеналі КНДР. Ймовірно, він оснащуватиметься вертикальними пусковими установками для запуску ракет як по морських, так і по наземних цілях.

Фрегат, судячи з фото, матиме сучасні системи озброєння, включаючи фазовану радіолокаційну решітку — технологію, яка дозволяє швидше та точніше виявляти загрози. Відео з будівництва цього корабля з’являлося раніше в сюжеті державного телеканалу KCTV, де лідер КНДР Кім Чен Ин особисто інспектував об’єкт.

Хоча технічна здатність Пхеньяна створювати настільки складні військові системи викликає сумніви у фахівців, аналітики застерігають від недооцінки. Колишній південнокорейський адмірал Кім Дук-кі припускає, що Росія могла надати Північній Кореї технології для розробки ракетних систем нового фрегата — на тлі активізації співпраці двох режимів після початку повномасштабної війни в Україні.

Будівництво корабля може тривати ще рік або більше — через відсутність надбудови, сенсорів та озброєння, зазначив колишній офіцер ВМС США Карл Шустер, який проаналізував знімки для CNN. Він також наголосив, що сучасний військовий корабель — це не лише корпус і двигуни, а складна інтеграція систем зв’язку, сенсорів і зброї, яка потребує значних ресурсів.

Станом на 2021 рік флот КНДР налічував близько 400 бойових катерів і 70 підводних човнів, однак більшість з них застарілі. Основні надводні сили представлені лише двома фрегатами класу Najin, збудованими ще у 1970-х роках. У випадку конфлікту з Південною Кореєю чи США північнокорейський флот, імовірно, обмежиться прибережною обороною.

Втім, Кім Чен Ин активно модернізує флот — будується атомний підводний човен у порту Сінпо, а ще один фрегат або есмінець — у Чхонджіні. Крім того, у вересні лідер КНДР відвідав будівництво нової військово-морської бази, необхідної для розміщення великих суден.

Якщо новий фрегат отримає гіперзвукові балістичні ракети, які Пхеньян нібито успішно випробував у січні, це може суттєво змінити баланс безпеки в регіоні, попереджають експерти.

  • 8 квітня військові Південної Кореї повідомили, що 8 квітня близько 10 солдатів КНДР порушили демаркаційну лінію. У відповідь південнокорейські військові відкрили попереджувальний вогонь.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Сили оборони України уразили пункт постійної дислокації (ППД) 448-ї ракетної бригади армії РФ, яка у Вербну неділю завдала ракетного удару по місту Суми.

За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.

Лідер ХДС Фрідріх Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.