КНДР будує ймовірно найпотужніший військовий корабель у своїй історії — супутникові знімки

Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.

Джерело: CNN

За оцінками аналітиків Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), корабель є керованим ракетним фрегатом (FFG) довжиною близько 140 метрів — це майже вдвічі більше за будь-яке інше судно в арсеналі КНДР. Ймовірно, він оснащуватиметься вертикальними пусковими установками для запуску ракет як по морських, так і по наземних цілях.

Фрегат, судячи з фото, матиме сучасні системи озброєння, включаючи фазовану радіолокаційну решітку — технологію, яка дозволяє швидше та точніше виявляти загрози. Відео з будівництва цього корабля з’являлося раніше в сюжеті державного телеканалу KCTV, де лідер КНДР Кім Чен Ин особисто інспектував об’єкт.

Хоча технічна здатність Пхеньяна створювати настільки складні військові системи викликає сумніви у фахівців, аналітики застерігають від недооцінки. Колишній південнокорейський адмірал Кім Дук-кі припускає, що Росія могла надати Північній Кореї технології для розробки ракетних систем нового фрегата — на тлі активізації співпраці двох режимів після початку повномасштабної війни в Україні.

Будівництво корабля може тривати ще рік або більше — через відсутність надбудови, сенсорів та озброєння, зазначив колишній офіцер ВМС США Карл Шустер, який проаналізував знімки для CNN. Він також наголосив, що сучасний військовий корабель — це не лише корпус і двигуни, а складна інтеграція систем зв’язку, сенсорів і зброї, яка потребує значних ресурсів.

Станом на 2021 рік флот КНДР налічував близько 400 бойових катерів і 70 підводних човнів, однак більшість з них застарілі. Основні надводні сили представлені лише двома фрегатами класу Najin, збудованими ще у 1970-х роках. У випадку конфлікту з Південною Кореєю чи США північнокорейський флот, імовірно, обмежиться прибережною обороною.

Втім, Кім Чен Ин активно модернізує флот — будується атомний підводний човен у порту Сінпо, а ще один фрегат або есмінець — у Чхонджіні. Крім того, у вересні лідер КНДР відвідав будівництво нової військово-морської бази, необхідної для розміщення великих суден.

Якщо новий фрегат отримає гіперзвукові балістичні ракети, які Пхеньян нібито успішно випробував у січні, це може суттєво змінити баланс безпеки в регіоні, попереджають експерти.

  • 8 квітня військові Південної Кореї повідомили, що 8 квітня близько 10 солдатів КНДР порушили демаркаційну лінію. У відповідь південнокорейські військові відкрили попереджувальний вогонь.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російською територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.