КНДР передала Росії мільйони артилерійських снарядів

Джерело: Bloomberg

Міністр оборони Південної Кореї повідомив Шін Вонсік , що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.

Щобільше, Шін Вонсік вважає, що Росія прагнутиме отримати від КНДР ще більше озброєння, аби мати шанс на перемогу у війні проти України.

“Очікується, що Путін буде прагнути до більш тісної співпраці з Північною Кореєю у сфері безпеки, особливо щодо військових поставок, таких як артилерійські снаряди, які необхідні, щоб скористатися шансом на перемогу”, — сказав Шін.

За його словами, окрім артилерійських снарядів КНДР передала Росії низку балістичних ракет для ударів по Україні.

Взамін Росія передала Північній Кореї технології для розгортання розвідувальних супутників, а також танки і літаки.

За повідомленнями південнокорейського видання DongA Ilbo , наступного тижня Путін здійснить візит до КНДР – перший з липня 2000 року – що мало б викликати занепокоєння Заходу, оскільки після зустрічі Кім Чен Ина та Путіна восени 2023 року, РФ отримала від КНДР значну кількість боєприпасів. значно більше, аніж Захід надіслав Україні.

Супутникові знімки вказують на те, що Пхеньян готується до візиту Путіна, повідомляє сеульська спеціалізована служба 38 North. Зображення показують будівництво на площі Кім Ір Сена в центрі Пхеньяна, що свідчить про підготовку до військового параду, а літаки, припарковані в головному аеропорту Пхеньяна, були переміщені на злітну смугу, ймовірно, щоб підготувати об’єкт для Путіна.

Хоча Росія та Північна Корея заперечують поставки зброї, комерційні супутникові зображення та дані розвідки, надані урядом США, показують, що російські вантажні кораблі регулярно курсують між північнокорейським портом Наджин поблизу кордону з Росією. Більшість з них прямували до Дунаю, колишньої радянської бази підводних човнів, яка розташована приблизно за 180 кілометрів.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.