КНДР використовує війну в Україні як плацдарм для випробування військового потенціалу — ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.
“Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області”, – йдеться в матеріалі.
Згідно з даними японського телеканалу NHK, джерела якого знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, РФ погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.
Як пише NHK, Росія, як і раніше, “неохоче допомагає” Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США та ускладнити відносини з Китаєм.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників. Раніше він повідомив, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.
“За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу”, – зауважили аналітики.
Як йдеться у звіті, 6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу.
- 6 лютого українські воїни почали нові штурми на території Курської області, просунувшись за день на близько 5 км від міста Суджа.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.