КНДР використовує війну в Україні як плацдарм для випробування військового потенціалу — ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.

“Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області”, – йдеться в матеріалі.

Згідно з даними японського телеканалу NHK, джерела якого знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, РФ погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.

Як пише NHK, Росія, як і раніше, “неохоче допомагає” Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США та ускладнити відносини з Китаєм.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників. Раніше він повідомив, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.

“За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу”, – зауважили аналітики.

Як йдеться у звіті, 6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня.  Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень. 

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.

Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.