КНДР заявила, що тимчасово припиняє запуск сміття на територію Південної Кореї

Джерело: DW

Посадовці КНДР заявили, що тимчасово припинять запуск повітряних куль, наповнених сміттям і екскрементами, на територію Південної Кореї.

“Ми тимчасово зупиняємо акцію розкидання макулатури за межами кордону. Це тому, що наші дії є ретельними контрзаходами”, – повідомило офіційне корейське центральне інформаційне агентство.

При цьому вони попередили, що повітряні кулі знову полетять на південь, якщо Сеул розішле будь-які “антипівнічнокорейські листівки” на північ.

“Ми дали південнокорейцям сповна відчути, наскільки огидно і трудомістко збирати розкидану макулатуру”, – йдеться у заяві.

Водночас директор національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Джин заявив, що високопосадовці на екстреному засіданні вирішили вжити “нестерпних” заходів проти Північної Кореї у відповідь на її нещодавню серію провокаційних актів.

Чан назвав кампанію з запуску повітряних куль і нібито глушіння сигналу GPS “абсурдними, ірраціональними провокаційними діями, які нормальна країна не може собі уявити”. Він звинуватив Північну Корею в тому, що вона прагне викликати “громадську тривогу і хаос” у Південній Кореї.

Південнокорейські посадовці не повідомили, які кроки у відповідь вони здійснять. Утім, на думку співрозмовників видання, Південна Корея, найімовірніше, відновить трансляцію на Північну Корею через гучномовці, які включатимуть критику жахливої ситуації з правами людини, світові новини та пісні в стилі K-pop.

Зазначається, що Північна Корея надзвичайно чутлива до таких трансляцій, оскільки більшість її 26-мільйонного населення не має офіційного доступу до іноземних теле- і радіопрограм.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.