Коханий чоловік актриси Сандри Буллок помер після трьох років боротьби з тяжкою хворобою

Джерело: The Washington Post

Цивільний чоловік голлівудської актриси Сандри Буллок, фотограф Браян Рендалл помер після трирічної боротьби з бічним аміотрофічним склерозом (БАС).

За словами родини Рендалла, 57-річний фотограф вирішив зберегти у таємниці те, що він має неврологічне захворювання.

“Ми безмірно вдячні невтомним лікарям, які разом із нами боролися з цією хворобою, і добрим медсестрам, які стали нашими сусідами по кімнаті, часто жертвуючи своїми сім’ями, щоб бути з нами”, – йдеться у заяві родини Рендалла.

Сандра Буллок познайомилася з Рендаллом у 2015 році, коли він як фотограф працював на дні народженні її сина Луї.

На думку експертів, на бічний аміотрофічний склероз, також відомий як хвороба рухових нейронів або хвороба Лу Геріга, може захворіти будь-хто. Видатні спортсмени, політики, артисти та приблизно 200 тисяч осіб по всьому світу боролися з цією хворобою.

Що відомо про бічний аміотрофічний склероз (БАС)?

Бічний аміотрофічний склероз – рідкісне нейродегенеративне захворювання невідомої етіології, яке уражає моторну систему.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, хвороба спричиняє сповільнення та відмирання нервових клітин. Брак нервових клітин позбавляє людей здатності запускати певні м’язи, включно з м’язами навколо легенів і ротової порожнини, а також голосовими зв’язками.

Щороку в Сполучених Штатах Америки діагностують у середньому 5 тисяч нових пацієнтів із цим захворюванням.

БАС належить до тієї ж групи дегенеративних захворювань мозку, що й хвороби Альцгеймера, Паркінсона та Хантінгтона. Вони мають схожі, а іноді й спільні генетичні причини.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.