Колабоарнт Балицький розповів про депортації та, ймовірно, страти українців на ТОТ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW прокоментували інтерв’ю колаборанта Євгена Балицького, якого РФ призначала “губернатором” Запорізької області, в якому він розповів про те, що відбувається з українцями на ТОТ.

В інтерв’ю опублікованому 20 лютого Балицький визнав, що росіяни примусово депортують українців, які не підтримують окупацію. За його словами, було “вислано низку українських сімей”, які не підтримували “СВО”, або “ображали” Росію, російські документи, російські державні символи чи президента РФ.

Щобільше, колаборант виправдовував такі дії окупантів – які вважають воєнними злочинами – стверджуючи, що насильницька депортація була вигідною для самих українців, оскільки проросійсько налаштовані громадяни могли б вбити їх.

Він додав, що проукраїнським родинам “дали можливість виїхати”, однак деяких довелось вивозити насильно.

Балицький також розповів, що у деяких випадках росіянам доводилось ухвалювати “надзвичайно жорсткі рішення” про які він відмовився розповідати детально. На думку фахівців ISW, таким чином Балицький натякнув на ймовірну страту українців.

Аналітики наголосили, що неодноразово повідомляли про примусову депортацію українців з ТОТ, зокрема й дітей. Таким чином РФ прагне знищити українську мову, культуру, історію, етнічну приналежність та ідентичність, зокрема шляхом діяльності, яка виглядає як порушення Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду.

В ISW додали, що інтерв’ю Балицького є свідченням того, що російські депортаційні кампанії частково спрямовані на русифікацію населення в окупованій Україні шляхом примусу та страху.

“Бажання Балицького відкрито обговорювати – і навіть захищати – незаконне поводження російської окупаційної влади з українськими громадянами в оприлюдненому інтерв’ю підкреслює, наскільки російська влада підтримує та просуває таку політику”, – резюмували фахівці.

  • В Запорізькій ОВА повідомляють, що окупанти створюють на тимчасово окупованих територіях Запорізької області “інноваційно-освітню територію”.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.