«Коли хочуть миру, 230 ударів не завдають» – Зеленський про переговори з РФ

Джерело: Президент України Володимир Зеленський на форумі “Україна 2024. Незалежність”

Президент України Володимир Зеленський розповів, що під час останньої масованої атаки РФ, 26 серпня, ворог завдав 230 ударів, переважно концентруючись на енергоінфраструктурі.

Він відмовився розповісти детальніше про пошкодження, адже вважає, що ворогу краще не знати цього.

Щодо дипломатичного шляху припинення обстрілів енергетики та загалом закінчення війни, Президент скептично ставиться до намірів Росії.

“Не можна сказати, що Росія дуже хоче припинити цю війну, і треба лише домовитись. Коли хочуть – 230 ударів не завдають і не вбивають людей та дітей”, – сказав Зеленський.

Він розповів, що Курська операція не зірвала перемовини у Катарі, як про це раніше повідомляв ряд ЗМІ. Переговори пройшли у форматі онлайн.

Друга зустріч стосуватиметься судноплавства у Чорному морі, третя – обміну і повернення дітей.

За словами Президента, до листопада Україна планує узгодити всі три пункти і презентувати готовий документ на другому мирному саміті.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.