Колишній главі Хмельницької МСЕК Крупі вкотре зменшили розмір застави на 100 млн

Джерело: трансляція засідання

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишню головну лікарку Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяну Крупу. Проте їй зменшили застави з 230 млн грн до 130 млн грн.

31 березня Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 20.03.2025 про продовження строку дії запобіжного заходу колишній керівниці одного з обласних центрів медико-соціальної експертизи у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, – зазначили у повідомленні.

Так, за результатами розгляду колегія суддів АП ВАКС частково задовольнила апеляційну скаргу сторони захисту, скасувала ухвалу слідчого суду ВАКС та постановила нову ухвалу, якою зменшила підозрюваній розмір застави до 130 млн грн, в іншій частині ухвалу залишено без змін.

Спершу посадовиці встановили заставу 500 млн грн. Згодом її зменшили до 300 млн, тоді до 280 млн, після чого – до 260 млн грн. За минулим рішенням суду розмір застави становив 230 млн грн. Та вже 31 березня судді вирішили удвічі зменшити заставу – до 130 млн грн.

За даними слідства, вказана особа підозрюється у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).

Якщо вона внесе заставу, їй доведеться:

  • не залишати межі міста Хмельницький без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
  • здати свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Що передувало

4 жовтня 2024 року працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Син посадовиці займав керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Як стало відомо згодом, фігурантку звуть Тетяна Крупа. Її син Олександр і чоловік Володимир є засновниками компанії “СОЛАР-ІНВЕСТ”, яка спеціалізується на виробництві сонячної електроенергії.

У посадовців вдома працівники ДБР виявили майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн гривень, а також брендові прикраси.

“Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах”, – кажуть в ДБР.

Після цього редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.

За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.

За підрахунками Бутусова,  за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

Згодом Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів із МСЕК та прокурорами.

Тоді, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК. Згодом президент України Володимир Зеленський підписав указ, про ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.

  • Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.
  • Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • Міністерство охорони здоров’я повідомляло про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.

Триває 1134-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 918 тисяч осіб.

2 квітня відзначають Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, Міжнародний день дитячої книги, День примирення та Міжнародний день перевірки фактів. Церква сьогодні згадує преподобного Тита Чудотворця.

За даними синоптиків у середу, 2 квітня, у низці областей очікуються опади.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.