Колишнього суддю Тандира залишили під вартою
Джерело: Київський апеляційний суд
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.
За результатом апеляційного розгляду ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року залишено без змін, апеляційну скаргу обвинуваченого – без задоволення.
Колишній суддя Тандир обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України.
26 травня 2023 року на проспекті Берестейському Олексій Тандир збив на смерть 23-річного нацгвардійця. Ним виявився Вадим Бондаренко, в якого залишилися дружина та троє дітей.
28 травня у Тальному (Черкаська область) відбулася церемонія прощання з військовослужбовцем. Один із його побратимів розповідав, що Вадим Бондаренко мріяв стати військовим. Його батько й брат боронять Україну від російських військових. Загиблий хотів воювати разом із ними.
Вища рада правосуддя дозволила взяти підозрюваного під варту. Після ДТП він відмовився від проведення огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я. В його авто знайшли пляшку від алкоголю, але він сказав, що нічого про неї не знає, заперечивши сп’яніння.
“Може, це з якогось попереднього разу вона залишилась”, – казав Тандир.
Крім того, суддя намагався спотворити вміст біологічних зразків, аби приховати наявність алкоголю. Раніше ЗМІ писали, що він на аналіз замість сечі здавав слину та воду. Проте все одно результати експертиз показали наявність сп’яніння.
Після трагедії він не заперечував свою причетність. Суддя казав, що готовий понести відповідальність, якщо його провину доведуть.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні було розпочато за статтею про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, якщо вони спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
2 червня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Тандира від виконання ним суддівських обов’язків у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
- Вища рада правосуддя звільнила суддю Генічеського районного суду Херсонської області Наталію Шарко, яку підозрюють у державній зраді. До цього вона встигла отримати майже 1,4 мільйона гривень зарплатні.
- Вища рада правосуддя відсторонила від посади суддю господарського суду через підозру в організації викрадення людини.
- Вища рада правосуддя призупинила розгляд питання звільнення судді Аріни Літвінової з ліквідованого Окружного адмінсуду Києва. Журналісти виявили у неї російське громадянство.
Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.
Намисто, яке, як вважають, пов’язане зі скандалом, який сприяв падінню Марії-Антуанетти, продали за 3,7 мільйона фунтів стерлінгів (майже 4,7 мільйона доларів).
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко проти того, щоб громадяни Білорусі обирали президентом країни жінку.
Міжнародна фотопремія International Photography Awards визначила переможців 2024 року. Журі фотопремії назвало переможців в 11 основних номінаціях.
Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.