Колишньому заступнику керівника ОП оголосили нові підозри

Джерело: НАБУ

Колишньому заступнику керівника Офісу президента України (2019-2024 рр.) повідомили про нові підозри. Хоч правоохоронці не вказують імені фігуранта, з матеріалів справи випливає, що мова йде про Андрія Смирнова.

НАБУ і САП оголосили колишньому заступнику керівника ОП підозри в легалізації незаконно набутих коштів та одержанні хабаря в особливо великому розмірі.

“Вказана особа вже притягується НАБУ і САП до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення на суму 15,7 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний у 2019-2021 рр. незаконно набув готівкові кошти, які вирішив легалізувати, збудувавши приватні будинки загальною площею понад 300 кв. м у рекреаційній зоні Одещини.

Готове майно, яким фактично користувався топпосадовець, спочатку оформили на товариство, а після повідомлення йому про підозру у травні 2024 року переоформили на довірену особу.

Детективи також встановили, що у 2022 році до Смирнова звернувся власник будівельної компанії з пропозицією надати хабар у вигляді робіт та послуг на суму $100 тис. для зведення одного зі згаданих будинків на узбережжі Одещини.

За це він просив вплинути на Антимонопольний комітет, щоб той скасував результати тендеру, в якому переміг конкурент, а у новому тендері – забезпечити йому перемогу. Топпосадовець погодився та використав своє службове становище для цього.

У травні 2024 року Національне антикорупційне бюро України повідомило Андрію Смирнову про підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, у період з 2020 по 2022 рр. посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 млн грн. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн.

Йдеться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.