Колишня банкірка Goldman боролась із санкціями США проти Росії й перемогла, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Олена Тітова обіймала найвищі посади в Москві в Goldman Sachs, Morgan Stanley та UBS протягом майже трьох десятиліть роботи інвестиційним банкіром, а потім залишилася на російському ринку, навіть коли великі американські та європейські банки скорочували обсяги.

Через вісім днів після того, як Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, вона звільнилася з посади державного кредитора, де була членом правління. 

Проте, це не завадило США накласти на неї санкції. Її внесли до списку США “Особливо призначених громадян” – список людей, які підлягають найсуворішому остракізму з боку фінансової системи.

Її “пов’язали” з російським банком “Відкриття”, який США внесли в чорний список відразу після вторгнення. Іноземні банки перекрили доступ до її рахунків, і вона мала проблеми з оплатою проживання.

“Це назавжди змінило моє життя як для того, хто працював у міжнародних банках і мав довіру в системі”, – сказала вона.

Кім Донован, директорка Ініціативи економічного державного управління в Атлантичній раді у Вашингтоні, зазначила:

“Зважаючи на те, скільки санкцій було накладено на Росію та російських фізичних та юридичних осіб у відповідь на їхнє вторгнення в Україну, я думаю, що в найближчі роки ми точно побачимо набагато більше людей, які намагатимуться вийти із цих списків”.

Сотні багатих і впливових росіян потрапили під санкції США та їхніх союзників після вторгнення, котрі заморозили їхнє майно, яхти та інші активи. Багато хто подав судові скарги, стверджуючи, що їхній вплив на Путіна та війну – сильно перебільшений. Декільком це вдалося. У липні Велика Британія зняла санкції з колишнього мільярдера Олега Тинькова, єдиного великого російського магната, який публічно засудив вторгнення.

Міністерство фінансів оновлює свій список санкцій на вебсайті, попереджаючи про ризики ведення бізнесу з тими, хто в ньому є. Сторінка для людей, які просять їх видалити, містить адресу електронної пошти для апеляцій.

Адвокати Тітової подали її клопотання 10 травня 2022 року, включаючи докази того, що вона залишила раду більш ніж за місяць до того, як США запровадили санкції.

Тітова, яка має громадянство Росії та Великобританії, заявила, що санкції зробили її фактично радіоактивною для будь-якого потенційного роботодавця, який також не був під санкціями, згідно з її позовом. Вона була “фактично виключена зі світової економіки”, – йдеться в повідомленні.

Після чергового запиту інформації від Держдепу Тітова та її адвокати подали позов. Через місяць її виключили зі списку.

Утім, банк, яким вона користується у Великій Британії, досі відмовляє їй у дзвінках. 

“Вони не тільки відключили мене, вони відрізали мене від будь-якого зв’язку”, – сказала вона.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.