Рада ЄС запровадила санкції проти росіян через «кампанію маніпулювання цифровою інформацією»
Джерело: CNN
В п’ятницю, 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.
Санкційних осіб звинувачують у проведенні “кампанії маніпулювання цифровою інформацією” під назвою RRN (Recent Reliable News), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку агресивної війни Росії проти України.
У заяві йдеться, що кампанія, в якій “брали участь державні органи або органи, афілійовані з російською державою”, справді базується на “фейкових вебсторінках, які узурпують ідентичність національних ЗМІ та урядових вебсайтів, а також на фейкових акаунтах у соціальних мережах”.
“Ця скоординована та цілеспрямована інформаційна маніпуляція є частиною ширшої гібридної кампанії Росії проти ЄС та держав-членів”, — зазначено в заяві.
Під санкції входять “Infornos” — інтернет-видання, “тісно пов’язане з російською військовою розвідкою (ГРУ) і відповідальне за створення понад 270 медіапроксі онлайн-видань, які поширюють пропаганду на підтримку агресивної війни Росії проти України”.
Серед них також пов’язана з Кремлем некомерційна АНО “Діалог”, Інститут російської діаспори, а також “Агентство соціального дизайну” та “Структура Національних технологій”.
У заяві йдеться, що санкції ЄС щодо війни Росії проти України зараз поширюються на близько 1800 фізичних та юридичних осіб.
- 26 липня посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.
СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.
21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.
Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.
Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.