Посли ЄС погодили нові санкції проти Білорусі
Джерело: Головування Іспанії в Раді ЄС у Twitter.
Сьогодні, 26 липня, посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.
“Сьогодні посли ЄС домовилися про запровадження обмежувальних заходів з огляду на ситуацію в Білорусі та причетність РБ до війни Росії проти України”, – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що санкційні заходи включають внесення до списків фізичних та юридичних осіб.
За інформацією журналіста “Радіо Свобода” Рікарда Джозвяка, санкції загалом стосуються авіації та товарів подвійного призначення.
Зазначимо, що 21 липня, міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі на тлі збройної російської агресії проти України.
Нові санкції спрямовані проти російського військово-промислового комплексу, воєнізованих груп та осіб, причетних до незаконного транспортування та депортації українських дітей до Росії. Нові обмеження також охоплюють ще кілька білоруських фінансових установ у відповідь на ескалацію підтримки, яку Білорусь надає РФ для ведення війни проти України.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.