Нова Зеландія запровадила нові санкції проти Росії та Білорусі

Джерело: сайт уряду Нової Зеландії.

Сьогодні, 21 липня, міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі на тлі збройної російської агресії проти України.

Нові санкції спрямовані проти російського військово-промислового комплексу, воєнізованих груп та осіб, причетних до незаконного транспортування та депортації українських дітей до Росії. Нові обмеження також охоплюють ще кілька білоруських фінансових установ у відповідь на ескалацію підтримки, яку Білорусь надає РФ для ведення війни проти України.

“Ці санкції стосуються 14 фізичних та юридичних осіб російського військово-промислового комплексу. Вони розробляють, виробляють або закуповують зброю, електронні компоненти та технології (такі як мікроелектроніка та напівпровідники), які Росія використовує для ведення агресивної війни проти України”, – заявила очільниця МЗС Нової Зеландії Наная Махута.

За її словами, троє росіян, на яких поширюються нові санкції, нещодавно брали участь у депортації українських дітей до РФ.

“Нова Зеландія продовжує підтримувати Україну та засуджує фізичних та юридичних осіб, які сприяють огидним діям Росії. Нова Зеландія засуджує ці огидні, ганебні та аморальні вчинки та закликає Росію негайно припинити безперервний насильницький напад на Україну, її народ та дітей”, – заявила Наная Махута.

Вона також додала, що шість білоруських організацій, які потрапили під санкції, включають білоруські банки, і це свідчить про те, що Нова Зеландія продовжує засуджувати дії Білорусі.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.