Командир 3-ї ОШБр Андрій Білецький відзначає день народження

Джерело: Букви

Сьогодні, 5 серпня, командир Третьої окремої штурмової бригади, засновник полку “Азов” та народний депутат 8-го скликання Андрій Білецький святкує свій день народження. Він після 24 лютого 2022 року очолив полк ССО “Азов” Київ, згодом переформований у 3-тю окрему штурмову бригаду.

Андрій Білецький народився 5 серпня 1979 року у місті Харків. Там він активно займався спортом, мав 1-й юнацький розряд з боксу, займався ножовим боєм, фехтуванням, практичною стрільбою та іншими видами спорту. У 2001 році Білецький закінчив історичний факультет Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна з відзнакою, написавши дипломне дослідження про Українську повстанську армію.

Деякий час він викладав у харківських вишах, продовжував вивчати військову історію України під неформальним керівництвом історика Ярослава Дашкевича. У 2003 році одружився з Юлією Володимирівною Білецькою (Брусенко). У 2007 році у них народився син Олександр.

Націоналістична діяльність

Андрій Білецький брав активну участь у націоналістичному русі зі студентських часів, наприклад, у 1999 році разом з групою харківських спортсменів-націоналістів намагався виїхати на війну в Косово. У 2001 році брав участь у протестах в межах кампанії “Україна без Кучми”, після чого був затриманий міліцією. З 2002 року очолював харківський загін Всеукраїнської організації “Тризуб” ім. С. Бандери, співпрацював з Українською консервативною партією, а згодом — з СНПУ.

Після розпуску організації “Патріот України” при СНПУ створив незалежну організацію з такою ж назвою, яку очолив. Він планував, координував та брав участь у всіх її заходах, керував групами бійців, які здійснювали операції з виявлення точок наркоторгівлі та затримання нелегальних мігрантів. У 2011 році був арештований і утримувався за ґратами без вироку суду до 2014 року, коли Верховна Рада ухвалила постанову про звільнення політв’язнів.

Під час подій Євромайдану у 2013 році члени організації “Патріот України” разом з іншими націоналістичними організаціями склали кістяк новоутвореного “Правого сектора”. У 2014 році Білецький був призначений керівником силового блоку “Правий сектор”-Схід у складі чотирьох областей: Харківської, Донецької, Полтавської та Луганської.

Політична діяльність

Восени 2014 року був обраний народним депутатом і став заступником голови Комітету нацбезпеки та оборони. У цій ролі він зміцнював фронт і спланував Широкинську наступальну операцію у 2015 році. У 2016 році очолив політичну партію “Національний Корпус”.

США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.