Командир 3-ї ОШБр Андрій Білецький відзначає день народження

Джерело: Букви

Сьогодні, 5 серпня, командир Третьої окремої штурмової бригади, засновник полку “Азов” та народний депутат 8-го скликання Андрій Білецький святкує свій день народження. Він після 24 лютого 2022 року очолив полк ССО “Азов” Київ, згодом переформований у 3-тю окрему штурмову бригаду.

Андрій Білецький народився 5 серпня 1979 року у місті Харків. Там він активно займався спортом, мав 1-й юнацький розряд з боксу, займався ножовим боєм, фехтуванням, практичною стрільбою та іншими видами спорту. У 2001 році Білецький закінчив історичний факультет Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна з відзнакою, написавши дипломне дослідження про Українську повстанську армію.

Деякий час він викладав у харківських вишах, продовжував вивчати військову історію України під неформальним керівництвом історика Ярослава Дашкевича. У 2003 році одружився з Юлією Володимирівною Білецькою (Брусенко). У 2007 році у них народився син Олександр.

Націоналістична діяльність

Андрій Білецький брав активну участь у націоналістичному русі зі студентських часів, наприклад, у 1999 році разом з групою харківських спортсменів-націоналістів намагався виїхати на війну в Косово. У 2001 році брав участь у протестах в межах кампанії “Україна без Кучми”, після чого був затриманий міліцією. З 2002 року очолював харківський загін Всеукраїнської організації “Тризуб” ім. С. Бандери, співпрацював з Українською консервативною партією, а згодом — з СНПУ.

Після розпуску організації “Патріот України” при СНПУ створив незалежну організацію з такою ж назвою, яку очолив. Він планував, координував та брав участь у всіх її заходах, керував групами бійців, які здійснювали операції з виявлення точок наркоторгівлі та затримання нелегальних мігрантів. У 2011 році був арештований і утримувався за ґратами без вироку суду до 2014 року, коли Верховна Рада ухвалила постанову про звільнення політв’язнів.

Під час подій Євромайдану у 2013 році члени організації “Патріот України” разом з іншими націоналістичними організаціями склали кістяк новоутвореного “Правого сектора”. У 2014 році Білецький був призначений керівником силового блоку “Правий сектор”-Схід у складі чотирьох областей: Харківської, Донецької, Полтавської та Луганської.

Політична діяльність

Восени 2014 року був обраний народним депутатом і став заступником голови Комітету нацбезпеки та оборони. У цій ролі він зміцнював фронт і спланував Широкинську наступальну операцію у 2015 році. У 2016 році очолив політичну партію “Національний Корпус”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.