Командира 128 бригади ЗСУ відсторонили на час слідства – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

6 листопада у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив про відсторонення командира 128 гірсько-штурмової бригади Збройних сил України полковник Дмитра Лисюка на час слідства.

Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Зауваживши, що перше питання, яке обговорили — це трагедія з воїнами 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Стосовно ситуації доповідали військові, міністр оборони, керівник Служби безпеки України.

Як запевнив глава держави, вже вдалося зʼясувати з обставин трагедії, чиї накази створили умови, щоб трагедія сталася.

Доповідав, зокрема, головний інспектор Міноборони Воронченко. Командира бригади відсторонено на час слідства. Уся ситуація розбирається похвилинно. І буде встановлено, хто конкретно порушив правила щодо безпеки людей у районі доступу аеророзвідки ворога. Жодного уникнення відповідальності, — наголосив він.

У пресслужбі Генштабу повідомили, що на час проведення службового розслідування за фактом загибелі особового складу 03.11.2023, командира 128 окремої гірсько-штурмової бригади усунуто від виконання обов’язків за посадою за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України.

Раніше стало відомо, що командир 128 гірсько-штурмової бригади ЗСУ розпорядився вишикувати артилеристів для нагородження в День ракетних військ і артилерії 2023 поблизу лінії фронту на Запоріжжі, одначе, сам Лисюк на захід спізнився.

Зауважимо, 128 гірсько-штурмова Закарпатська бригада підтвердила загибель 19 військових внаслідок російського ракетного удару 3 листопада.

Довідка. 3 листопада російська армія завдала ракетного удару по розташуванню військової частини ЗСУ в одному з прифронтових сіл Запорізької області, коли там, імовірно, відбувалося шикування з нагоди Дня артилерії і ракетних військ.

Внаслідок атаки 19 осіб загинули, 20 військових та 3 цивільних дістали поранення.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.