За жовтень РФ виготовила 115 високоточних ракет — розвідка

Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”

За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів. Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький зауважив, що нині в запасах країни-агресора є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.

Серед ракет, виготовлених за жовтень у РФ, були:

  • 40 крилатих ракет Х-101;
  • 30 балістичних ракет “Іскандер-М”;
  • 20 крилатих ракет “Калібр”;
  • 12 крилатих ракет “Іскандер-К”;
  • 9 крилатих ракет Х-32;
  • 4 аеробалістичні ракети “Кинджал”.

За словами Скібіцького, росіяни вичікують навантаження на українську енергосистему перед тим, як атакувати об’єкти інфраструктури в осінньо-зимовий період.

“Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля”, – пояснив представник ГУР МО України.

Тактика ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БпЛА.

“За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми”, – додав Вадим Скібіцький.

Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.

Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.