За жовтень РФ виготовила 115 високоточних ракет — розвідка

Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”

За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів. Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький зауважив, що нині в запасах країни-агресора є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.

Серед ракет, виготовлених за жовтень у РФ, були:

  • 40 крилатих ракет Х-101;
  • 30 балістичних ракет “Іскандер-М”;
  • 20 крилатих ракет “Калібр”;
  • 12 крилатих ракет “Іскандер-К”;
  • 9 крилатих ракет Х-32;
  • 4 аеробалістичні ракети “Кинджал”.

За словами Скібіцького, росіяни вичікують навантаження на українську енергосистему перед тим, як атакувати об’єкти інфраструктури в осінньо-зимовий період.

“Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля”, – пояснив представник ГУР МО України.

Тактика ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БпЛА.

“За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми”, – додав Вадим Скібіцький.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.