Командирам надали право призивати добровольців без участі ТЦК — Кабмін
Джерело: пресслужба Міноборони, представник КМУ у парламенті Тарас Мельничук в Телеграмі
Кабінет міністрів України на засіданні 1 жовтня ухвалив зміни до порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період. Відповідно до нових правил, командирам військових частин надано право самостійно призивати добровольців без залучення ТЦК та СП.
Це дозволяє командирам комплектувати бойові підрозділи шляхом залучення осіб, які виявляють бажання проходити службу під час мобілізації.
Нововведення дозволяє військовим частинам оперативніше поповнювати свої лави та проводити рекрутинг добровольців. Відповідно, зменшується час, необхідний для комплектування, а кожен доброволець отримує можливість самостійно обрати підрозділ для служби.
Зміни також передбачають нові повноваження для Генерального штабу ЗСУ. Генштаб тепер зможе визначати перелік військових частин, командирам яких дозволено призивати резервістів та військовозобов’язаних без контрактів на проходження служби у військовому резерві. Це рішення є відповіддю на запити з боку військових підрозділів, які давно потребували більшої гнучкості у залученні добровольців.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що нові правила сприятимуть якіснішому відбору рекрутів, які зможуть служити в підрозділах, що відповідають їхнім бажанням та навичкам. За його словами, постанова надає бригадам нові інструменти для проведення адресного призову добровольців, що зменшує час на рекрутинг і гарантує, що кожен зможе знайти своє місце в обороні країни.
Постанова вносить зміни до існуючих правил мобілізації, затверджених раніше постановою Кабінету міністрів №560 від 16 травня 2024 року.
- Уряд найближчим часом змінить систему бронювання від мобілізації, запровадивши “червоні” лінії, які унеможливлять відкуп від військової служби. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для цього залучають військових, щоб забезпечити відповідність бронювання національним інтересам.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.