Командиру взводу 211-ї бригади повідомили про підозру через знущання над солдатами
Джерело: Офіс генерального прокурора
Командиру одного з взводів 211-ї понтонно-мостової бригади повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, самовільному залишенні військової частини та дезертирстві. Підозра пов’язана з випадками насильства щодо підлеглих солдатів у період з лютого по травень 2024 року під час виконання завдань на Сході України.
Згідно зі слідством, у лютому 2024 року підозрюваний на Дніпропетровщині побив солдата, який перебував у стані алкогольного сп’яніння. Офіцер вдарив його ногою в обличчя та продовжив бити по інших частинах тіла. Згодом в Донецькій області він повторно побив цього солдата та наказав прив’язати його до дерев’яної конструкції.
Також підозрюваний побив ще одного солдата на Дніпропетровщині через суперечку щодо оприлюднення відео про неналежні умови проживання в підрозділі. У травні 2024 року, на Харківщині, командир побив підлеглого за нібито неналежне звернення до нього.
Слідство триває, і нині встановлюють всі факти насильства у бригаді. Підозрюваний переховується від слідства, його оголошено у розшук.
Суд задовольнив клопотання прокурора щодо дозволу на затримання підозрюваного для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Оперативним підрозділом здійснюється розшук підозрюваного.
Довідка. 17 грудня Побережнюку повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками. Правоохоронці провели обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира та на об’єкті будівництва. Серед вилученого – документація та інші докази ймовірної незаконної діяльності.
Ситуація набула розголосу після журналістського розслідування “Української правди”. У матеріалі повідомляється, що керівництво 211-ї бригади, за словами колишнього офіцера психологічної підтримки Тимофія Остафійчука, знущалося із солдатів. Зокрема у солдатів вимагали гроші, застосовуючи фізичне насильство та погрожуючи переведенням на небезпечнішу службу.
Серед наведених фактів: побиття військових за відмову платити за порушення; прив’язування до дерев’яного хреста; створення “клітки” для утримання солдатів із метою вимагання коштів тощо.
17 грудня Державне бюро розслідувань розпочало розслідування можливих фактів нестатутних дій та насильства у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Командиру цієї частини Олегу Побережнюку поліція оголосила підозру у зловживанні службовим становищем.
- Командир 211 понтонно-мостової бригади Олег Побережнюк вийшов з-під варти під заставу. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем через інформацію щодо знущання та катування військових ЗСУ.
- Напередодні, 19 грудня, відбулося засідання Тернопільського міського районного суду. Згідно з рішенням, командиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.
Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.
У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.
Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.