Комітет Ради підтримав перейменування Червонограда, Южного та ще понад 100 міст і сіл

Джерело: Роман Лозинський/Facebook

Народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський заявив, що в межах декомунізації в Україні планують перейменувати 5 міст і 104 села і селища, серед яких – Южне (на Порт-Аненталь), Павлоград (на Матвіїв), Червоноград (на Шептицький), Синельникове (на Ріднопілля) і Бровари (на Броварі).

“Ми приймаємо рішення щодо перейменувань (населених пунктів – ред.). І сьогодні цих рішень  прийнято 109. 5 міст і 104 села/селища буде перейменовано в межах деколонізації. Червоноград (буде перейменовано – ред.) у Шептицький, Южне – у Порт-Аненталь, Павлоград – у Матвіїв, Синельникове – у Ріднопілля, Бровари – у Броварі”, – зазначив він.

За словами Лозинського, по селах громади активно брали участь в цьому процесі.

“Вони пів року включалися, вели дискусії, так як закон дає це право громадам, приймали свої рішення і передавали їх на ВР. Серед 104 сіл та селищ таких більше половини. Але міста, на превеликий жаль, таким правом, яке дав їм закон, не скористалися”, – розповів нардеп.

Лозинський уточнив, що відповідне рішення щодо перейменування цих населених пунктів надалі буде прийматися у сесійній залі ВР.

“Уже незабаром ми очікуємо на фінальне рішення, яке буде приймати ВР у залі засідань необхідними для цього 226 голосами. Дуже важливо вичищати нашу країну від імперських російських радянських наративів, від усього того, що нам нав’язували сотнями років”, – наголосив він.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.