Комітет Ради підтримав підвищення акцизів на цигарки впродовж 4 років
Джерело: нардеп Ярослав Железняк/Telegram
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт щодо збільшення акцизів на цигарки.
Нардеп пояснив, що акциз на цигарки привʼязують до євро, а не гривні.
Відтак передбачається, що у 2025 році акциз зросте на +23%, а потім у 2026-2028 буде по +5%. Цього року збільшення буде лише у випадку девальвації.
Реалізація законопроєкту матиме наслідком збільшення доходів бюджету за рахунок додаткових надходжень акцизного податку з тютюнових виробів у 2025 році у сумі близько 612 млн грн, у 2026 році – 5 млрд грн, у 2027 році – 9,3 млрд грн, у 2028 році – 13,8 млрд грн.
“Була дуже активна дискусія щодо акцизного навантаження на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН). У другому читанні повернемося до питання”, – прокоментував нардеп.
- Кабінет Міністрів України вніс у Раду законопроєкт, згідно з яким пропонується встановити податкову пільгу продавцям е-сигарет у 20%. Водночас фахівці стверджують, що такий крок спричинить недоотриманням бюджетом 15 мільярдів гривень за 2025-2028 роки.
- З 1 січня 2026 року почне діяти закон про запровадження Е-марок акцизного податку на цигарки та алкоголь. Він передбачає переведення обліку до цифрового формату задля його спрощення.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.
Папа Римський Франциск розкритикував групу черниць зі Спілки Святої Катерини Сієнської за невдоволений вираз на їхніх обличчях і закликав бути більш привітними та уникати пліток.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що він і китайський лідер Сі Цзіньпін розмовляли через представників, і впевнений, що порозуміється з ним.
США тимчасово зняли обмеження на фінансові операції з державними установами Сирії, оплату енергоресурсів та перекази через Центральний банк країни, за винятком транзакцій в інтересах Росії або Ірану.