Зеленський підписав закон про запровадження електронних акцизних марок на цигарки та алкоголь
Джерело: закон №8287.
З 1 січня 2026 року почне діяти закон про запровадження Е-марок акцизного податку на цигарки та алкоголь. Він передбачає переведення обліку до цифрового формату задля його спрощення.
Електронні акцизні марки дозволять відстежувати рух цієї групи товарів: від виробника або імпортера – до споживача. Закон має на меті контролювати повноту та своєчасність сплати акцизного податку. Зокрема громадяни можуть ідентифікувати продукцію та перевірити її законне походження.
Е-марки дозволять електронно спілкуватися між державними органами та суб’єктами господарювання, що зробить процес замовлення паперових марок акцизного податку застарілим. З урахуванням суми акцизного податку система автоматично розрахує та виставить рахунок до сплати за замовлені марки.
- 20 липня у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9515, згідно з яким Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) зобов’язується відкрити реєстр арештованих активів. У разі невідкриття такого реєстру Голову АРМА буде звільнено.
- У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону №9510 щодо зобов’язання роботодавців виплачувати пеню у випадку затримки заробітної плати на понад 15 днів.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.