У Верховній Раді запропонували зобов’язати роботодавців платити пеню через затримку зарплати

Джерело: нардепка Ніна Южаніна.

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону №9510 щодо зобов’язання роботодавців виплачувати пеню у випадку затримки заробітної плати на понад 15 днів.

Пропонується визначати розмір виплати пені за умовами трудового або колективного договору. Водночас вона має бути менше ніж облікова ставка Національного банку в розрахунку на рік за кожен день затримки.

Ще у документі йдеться про те, аби надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи за умови затримки виплати заробітної плати на строк більше ніж 15 календарних днів. Також передбачена і виплата працівнику компенсації у разі неплатоспроможності роботодавця.

Період виплати компенсацій планується обліковувати в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування як період, за який сплачено єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Станом на початок лютого 2022 року заборгованість з виплати зарплати 129,5 тисячі працівників активних підприємств становила 3,1 млрд гривень. З цього числа 1,3 млрд грн була на державних та 165,9 млн грн – на комунальних підприємствах.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.

Коли 21 березня 2023 року чинний очільник Міністерства освіти та науки України Оксен Лісовий розпочав…

Станом на 16:00 в неділю, 14 липня, кількість сьогоднішніх бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 66. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку, де відбулася понад третина від усіх боїв. Також загарбники активно штурмують на Торецькому напрямку. 

Вчора, 13 липня, в шотландському зоопарку помер ведмідь Ямпіль, якого евакуювали з під обстрілів з Донецької області.

Українська захисниця Катерина Поліщук, відома за позивним “Пташка”, закликала президента Володимира Зеленського звернути увагу на нового комбрига 59 ОМПБр ім. Якова Гандзюка. Вона заявила, що після призначення комбригом Богдана Шевчука склалася катастрофічна ситуація.