Комітет Ради відхилив дозвіл воєнкорам працювати у комендантський час – директорка ІМІ

Джерело: Оксана Романюк/Фейсбук

17 вересня на засіданні комітету Верховної Ради відхилено правку, яка дозволяла б воєнним кореспондентам з акредитацією ЗСУ вільно переміщатися під час комендантської години.

Як зазначила директорка ІМІ Оксана Романюк, це рішення заблоковане “завдяки” виступу НСЖУ, яка, на її думку, неправдиво стверджує, що проблеми з переміщенням журналістів не існує.

Вийшов якийсь театр з масками під проводом НСЖУ, яка розказала, що опитала воєнкорів, і проблем нема, все ок. Ось є ж працюючий наказ 73. Думаю, воєнкори на цьому моменті засміялись. (це чисто для лікбезу – наказ 73 не регулює, і не може регулювати переміщення в тилових містах, ми планували підвести законодавчу основу, щоб полегшити життя журналістам), – пояснила Романюк.

Вона також критично висловилася стосовно позиції Служби безпеки України, котра виступила проти цієї правки, стверджуючи, що акредитація СБУ не повинна обмежувати переміщення журналістів у тилових містах.

Директорка ІМІ вважає ситуацію зрежисованою і наголошує на необхідності створення нової організації для захисту прав журналістів в Україні.

Дуже дивна мені ця історія. Звісно, я вважаю її зрежисованою, бо все це максимально тупо і неприродньо виглядає. Звісно, ми зробимо висновки. А загалом нам давно потрібна нова реальна журналістська організація, яка буде ефективно і сміливо захищати інтереси працюючих журналістів, – вважає Романюк.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ затвердив зміни до наказу щодо правил акредитації журналістів під час воєнного стану. Зокрема відтепер акредитація відбуватиметься на строк до 12 місяців.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.