Комітет Ради відхилив дозвіл воєнкорам працювати у комендантський час – директорка ІМІ
Джерело: Оксана Романюк/Фейсбук
17 вересня на засіданні комітету Верховної Ради відхилено правку, яка дозволяла б воєнним кореспондентам з акредитацією ЗСУ вільно переміщатися під час комендантської години.
Як зазначила директорка ІМІ Оксана Романюк, це рішення заблоковане “завдяки” виступу НСЖУ, яка, на її думку, неправдиво стверджує, що проблеми з переміщенням журналістів не існує.
Вийшов якийсь театр з масками під проводом НСЖУ, яка розказала, що опитала воєнкорів, і проблем нема, все ок. Ось є ж працюючий наказ 73. Думаю, воєнкори на цьому моменті засміялись. (це чисто для лікбезу – наказ 73 не регулює, і не може регулювати переміщення в тилових містах, ми планували підвести законодавчу основу, щоб полегшити життя журналістам), – пояснила Романюк.
Вона також критично висловилася стосовно позиції Служби безпеки України, котра виступила проти цієї правки, стверджуючи, що акредитація СБУ не повинна обмежувати переміщення журналістів у тилових містах.
Директорка ІМІ вважає ситуацію зрежисованою і наголошує на необхідності створення нової організації для захисту прав журналістів в Україні.
Дуже дивна мені ця історія. Звісно, я вважаю її зрежисованою, бо все це максимально тупо і неприродньо виглядає. Звісно, ми зробимо висновки. А загалом нам давно потрібна нова реальна журналістська організація, яка буде ефективно і сміливо захищати інтереси працюючих журналістів, – вважає Романюк.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ затвердив зміни до наказу щодо правил акредитації журналістів під час воєнного стану. Зокрема відтепер акредитація відбуватиметься на строк до 12 місяців.
- Начальник одного з управлінь Державної міграційної служби отримав підозру за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
- Військовослужбовці 13-ї бригади Нацгвардії України “Хартія”, разом із письменником і військовим Сергієм Жаданом, радіоведучою Аллою Кошляк та журналістом Дмитром Третяком, запустили перше мандрівне радіо в Україні – “Радіо Хартія”. Етери доступні на сторінках радіо в соціальних мережах та на YouTube.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.