Комітет ВР схвалив до другого читання підвищення акцизів на пальне

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

Комітет ВР з питань фінансової, податкової та митної політики схвалив до другого читання законопроєкт про підвищення акцизів на пальне №11256-2.

“По факту залишили версію, яка була в Уряду до першого читання. Так, повернули підвищення оподаткування акцизами на скраплений газ (тільки з 2028-го не 277 євро, а 250 євро зупиняється)”, – йдеться у повідомленні.

Він додав, що, за задумом, закон набуває чинності з 1 вересня 2024.

Фото: Железняк

Народна депутатка з фракції “Європейська солідарність” Ніна Южаніна прокоментувала схвалення законопроєкту, зазначивши, що “під прикриттям євроінтеграції влада підвищує акцизи на пальне для бізнесу і громадян”.

Вона зауважила, що вже з 1 вересня 2024 року бензин може подорожчати на 1,5 гривні, дизель – на 2 гривні, скраплений газ – на 5 гривень, якщо таке рішення, схвалене сьогодні на засіданні податкового комітету, підтримають в залі ВР.

За словами Южаніної, адаптація до Директиви ЄС №2003/96 не вимагає від України підвищення ставок акцизу на пальне до набуття повноцінного членства в ЄС.

При цьому нардепка додала, що основні аргументи влади зводяться до необхідності збільшення фінансування потреб Сил безпеки і оборони.

“Ніхто навіть не згадує про те, що прийнятою тиждень тому Кабміном Бюджетною декларацією, на основі якої буде підготовлено проєкт державного бюджету на наступний рік, передбачено відновлення фінансування будівництва доріг за рахунок акцизу на пальне: 25% від його сплати в 2025 році буде спрямовано до Державного дорожного фонду. Це стільки ж, скільки всі ми сплатимо в 2025 році за підвищеними ставками акцизу на пальне. Євроінтеграція по-українськи – з присмаком асфальту”, – наголосила Южаніна.

  • Народні депутати у Верховній Раді схвалили за основу проєкт закону про підвищення ставок акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.