Компанія-конкурент Neuralink запрошує добровольців для масштабного дослідження
Джерело: Reuters
Компанія Synchron, конкурент стартапу Ілона Маска з виробництва мозкових чипів Neuralink, запустила онлайн-реєстр для пацієнтів, які бажають долучитися до масштабного клінічного випробування, необхідного для отримання комерційного схвалення свого пристрою.
За даними агентства, зацікавленість у дослідженні Synchron та готовність надати допомогу у проведенні дослідження виявили близько 120 центрів клінічних випробувань.
Нью-Йоркська компанія Synchron просунулася в процесі тестування свого мозкового чипу далі, ніж Neuralink. Обидві компанії на першому етапі мають на меті допомогти паралізованим пацієнтам друкувати на комп’ютері за допомогою пристроїв, які інтерпретують сигнали мозку.
Synchron отримала дозвіл на попереднє тестування в США у липні 2021 року і вже імплантувала свій пристрій шістьом пацієнтам. Попереднє тестування на чотирьох пацієнтах в Австралії не виявило жодних вагомих побічних ефектів, йдеться в матеріалі.
За словами генерального директора компанії Томаса Окслі, Synchron аналізуватиме американські дані, щоб підготуватися до більш масштабного дослідження, очікуючи на дозвіл від Управління з контролю за продуктами і ліками США.
Компанія має на меті охопити пацієнтів, паралізованих внаслідок нейродегенеративного захворювання БАС (бічний аміотрофічний склероз), інсульту та розсіяного склерозу.
Доктор Девід Лакоміс, керівник нервово-м’язового відділення Медичного центру Піттсбурзького університету, зазначив, що його команда бере участь у попередньому тестуванні на людях, і дослідження відбувається добре.
“Пацієнти продовжують перебувати під наглядом з метою безпеки, і в процесі використання мозкового імплантату збирається велика кількість даних”, – пояснив він, додавши, що значно важливіше дослідження перебуває на стадії планування.
Компанія Synchron, інвесторами якої є мільярдери Джефф Безос і Білл Гейтс, та Neuralink конкурують у сфері так званих пристроїв мозкового комп’ютерного інтерфейсу (BCI). Такі пристрої використовують електроди, які проникають у мозок або розташовуються на його поверхні для забезпечення прямого зв’язку з комп’ютером. Жодна компанія не отримала остаточного дозволу FDA на продаж мозкового імплантату BCI.
Як розповіли у виданні, пристрій Synchron доставляється до мозку через велику вену, яка знаходиться поруч з моторною корою мозку, натомість Neuralink хірургічним шляхом імплантує свій пристрій у кору мозку.
Окслі розповів, що FDA звернулося до Synchron із проханням провести обстеження пацієнтів з інсультом за допомогою неінвазивного тесту, щоб визначити, чи будуть вони реагувати на імплантат.
У липні 2021 року Synchron отримала дозвіл США на попереднє тестування та імплантувала свій пристрій шістьом пацієнтам. Попереднє тестування чотирьох пацієнтів в Австралії не виявило серйозних побічних ефектів.
У 2020 році компанія Synchron повідомила, що пацієнти, які брали участь у дослідженні, використовуючи пристрій першого покоління, могли набирати в середньому 16 символів на хвилину.
Видання пише, що неінвазивні пристрої, які розміщуються на голові і реєструють електричну активність мозку, давали можливість людям набирати до восьми символів на хвилину, втім збільшення швидкості удвічі не є тим стрибком вперед, на який сподівалися при використанні імплантату.
- Інспектори Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) виявили проблеми з веденням записів і контролем якості експериментів на тваринах у компанії Neuralink Ілона Маска.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.
Служба безпеки України та Національна поліція затримали в Києві дві групи диверсантів, які діяли на замовлення російських спецслужб. Зловмисники підпалювали військові автомобілі та релейні шафи “Укрзалізниці”.
Радники майбутнього президента США Дональда Трампа визнали, що для досягнення мирної угоди між Україною та РФ потрібні місяці, а не один день, як обіцяв Трамп у передвиборчій кампанії.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.