Компанія Маска уклала таємний контракт з урядом США на $ 1,8 млрд – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Компанія SpaceX, власником якої є мільярдер та винахідник Ілон Маск, у 2021 році уклала секретний контракт з урядом США на 1,8 мільярда доларів.

За даними газети, компанія поглиблює свої зв’язки з розвідувальними та військовими службами США. SpaceX виграла щонайменше один великий таємний контракт, розширивши тим самим секретну супутникову програму під назвою Starshield для клієнтів, що займаються національною безпекою.

Компанія очікує, що кошти від контракту стануть важливою частиною доходів SpaceX в найближчі роки. При цьому ім’я державного замовника не розголошується.

За словами журналістів, розмір і секретність угоди демонструють взаємозалежність, яка зростає, між SpaceX – головною силою в космічній галузі – та установою національної безпеки.

Зазначається, що в серпні минулого року підрозділ SpaceX Starshield, який був створений для урядових клієнтів, отримав нагороду в розмірі 70 мільйонів доларів від військових за надання комунікаційних послуг десяткам партнерів Пентагону. Однак підрозділ здебільшого діяв поза увагою громадськості.

На оприлюдненій наприкінці 2022 року веб-сторінці SpaceX описав Starshield як підрозділ, який здатен надавати супутникам безпечний зв’язок, збирати дані про Землю, тримати датчики чи інші інструменти спостереження для уряду під час перебування на орбіті.

В онлайн-оголошеннях про роботу в Starshield шукали людей із надсекретними допусками, а також із досвідом роботи з Міністерством оборони та розвідкою.

  • Американська компанія SpaceX уклала угоду про запуск щонайменше чотирьох флагманських європейських супутників Galileo в 2024 році.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.