Компанія Neuralink Ілона Маска розпочне випробування мозкового імплантату на людях

Джерело: Reuters

Американська компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових імплантатів, отримала схвалення від незалежної комісії з перевірок на випробування мозкового імплантату на людях для пацієнтів з паралічем.

Особи з паралічем внаслідок пошкодження шийного відділу спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу можуть претендувати на участь у дослідженні.

Дослідження використовуватиме робота для хірургічного встановлення імплантату інтерфейсу мозок-комп’ютер (BCI) у ділянку мозку, яка контролює намір рухатися, – повідомили у Neuralink. 

У компанії додали, що початкова мета полягає в тому, щоб дозволити людям керувати комп’ютерним курсором або клавіатурою, використовуючи лише свої думки.

За словами нинішніх і колишніх співробітників, компанія, яка раніше сподівалася отримати дозвіл на імплантацію свого пристрою 10 пацієнтам, вела переговори про меншу кількість пацієнтів з Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) після того, як агентство висловило занепокоєння щодо безпеки. Невідомо, скільки пацієнтів остаточно схвалило FDA.

Маск має великі амбіції щодо Neuralink, кажучи, що це сприятиме швидкому хірургічному введенню його чіпів для лікування таких захворювань, як ожиріння, аутизм, депресія та шизофренія.

У травні компанія заявила, що отримала дозвіл від FDA на своє перше клінічне випробування на людях, коли вона вже перебувала під федеральним контролем щодо проведення випробувань на тваринах.

Навіть якщо пристрій BCI виявиться безпечним для використання людиною, на думку експертів, стартапу все одно може знадобитися понад десять років, щоб отримати дозвіл на його комерційне використання.

У Києві відбудеться прем’єрний показ фільму “Бадрі. Крок у крок”, присвячений пам’яті полеглого українського героя Бадрі Лолашвілі, котрий загинув під час оборони столиці.

У понеділок, 3 лютого, в Україні прогнозується нічна температура від 0 до -4 градусів, удень від -2 до +3 градусів. Внаслідок впливу атмосферних фронтів у більшості областей періодично йтиме невеликий сніг.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 2 лютого. Від початку доби на фронті відбулося 52 бойових зіткнення. Російські війська продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Куп’янському напрямках.

Попри те, що зростання (за активної участі Росії) соціальної напруги та конфліктів через мобілізаційні процеси тривало не один місяць, попри наявність достатньої кількості часу та можливостей і для комунікації з суспільством, і для напрацювання ефективних управлінських рішень, влада, на чолі та починаючи з Верховного головнокомандувача обрала тактику ігнорування проблеми. Наслідком цього стала тривала криза, яка призвела спершу до підпалів армійських авто, а тепер і до вбивства військовослужбовця ТЦК на Полтавщині. Воно буде не останнім, якщо не вжити змін у державній політиці та ставленні до процесів мобілізації.

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що Канада залежить від американських субсидій і без них не зможе існувати як життєздатна країна. Він також висловив думку, що Канада могла б стати 51-м штатом США.