Компанія Neuralink Ілона Маска розпочне випробування мозкового імплантату на людях

Джерело: Reuters

Американська компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових імплантатів, отримала схвалення від незалежної комісії з перевірок на випробування мозкового імплантату на людях для пацієнтів з паралічем.

Особи з паралічем внаслідок пошкодження шийного відділу спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу можуть претендувати на участь у дослідженні.

Дослідження використовуватиме робота для хірургічного встановлення імплантату інтерфейсу мозок-комп’ютер (BCI) у ділянку мозку, яка контролює намір рухатися, – повідомили у Neuralink. 

У компанії додали, що початкова мета полягає в тому, щоб дозволити людям керувати комп’ютерним курсором або клавіатурою, використовуючи лише свої думки.

За словами нинішніх і колишніх співробітників, компанія, яка раніше сподівалася отримати дозвіл на імплантацію свого пристрою 10 пацієнтам, вела переговори про меншу кількість пацієнтів з Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) після того, як агентство висловило занепокоєння щодо безпеки. Невідомо, скільки пацієнтів остаточно схвалило FDA.

Маск має великі амбіції щодо Neuralink, кажучи, що це сприятиме швидкому хірургічному введенню його чіпів для лікування таких захворювань, як ожиріння, аутизм, депресія та шизофренія.

У травні компанія заявила, що отримала дозвіл від FDA на своє перше клінічне випробування на людях, коли вона вже перебувала під федеральним контролем щодо проведення випробувань на тваринах.

Навіть якщо пристрій BCI виявиться безпечним для використання людиною, на думку експертів, стартапу все одно може знадобитися понад десять років, щоб отримати дозвіл на його комерційне використання.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.