Компанія OpenAI, засновниця ChatGPT, може збанкрутувати вже через рік

Джерело: Analitics India Magazine

Незважаючи на те, що ChatGPT, запущений наприкінці 2022 року, “сколихнув IT-спільноту”, компанія OpenAI, яка є творцем чат-боту, зіштовхнулася з фінансовими труднощами, і тепер їй загрожує банкрутство вже через рік.

За даними видання, щоденні витрати на підтримку роботи ChatGPT становлять близько $700 тисяч. Водночас зазначені витрати не поширюються на інші продукти компанії, такі як GPT-4 і DALL-E 2. Зараз OpenAI фактично “існує” завдяки фінансуванню від Microsoft у розмірі $10 млрд.

При цьому в останні пару місяців кількість користувачів ChatGPT стабільно зменшується. Це спричинено як і погіршенням якості відповідей самого чат-бота, так і розвитком суперницьких нейромереж, а також значною кількістю умовно-безкоштовних сервісів, що пропонують доступ до GPT-генерації.

Ситуацію загострює також і протистояння США і Китаю в технологічній сфері. OpenAI переживає труднощі з вдосконаленням та навчанням нових моделей через нестачу необхідного обладнання на ринку. Якщо тенденція продовжиться, то до кінця наступного року творців ChatGPT може очікувати банкрутство.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.