Компанії «Кернел» може знадобитися рік, щоб відремонтувати Чорноморський морський порт після російської атаки

Джерело: Bloomberg News

Kernel Holding SA, найбільший в Україні виробник соняшникової олії, заявив, що може знадобитися щонайменше 12 місяців для відновлення потужностей у порту Чорноморськ після російського ракетного обстрілу.

Ворожі обстріли 19 липня “призвели до значної шкоди для зберігання та переробки зерна”, – йдеться в заяві компанії.

Крім пошкодження інфраструктури, російські окупанти знищили 60 000 тонн зерна, яке мало бути завантажено на судно для Китаю.

Існує ризик зупинення роботи кількох українських олійних заводів і зниження темпів переробки насіння соняшника та ріпака більш ніж на 30%, повідомили в “Кернел”. Це “суттєво вплине” на світові ціни на соняшникову олію, що призведе до додаткового її зростання на 20-25%.

Ціни на пшеницю знову зросли після того, як Росія попередила, що всі кораблі, які прямуватимуть до українських зернових портів, вважатимуться військовими. Акції Kernel зросли на 2,1% у Варшаві після вчорашнього падіння на 6,2%.

“Подальші атаки на українські порти, підвищення ризику для промислових комплексів і неможливість експортувати зерно морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% у короткостроковій перспективі”, – зазначили в компанії “Кернел”.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.