Компенсація за працевлаштування ВПО: збільшення розміру виплати і як подати заявку
Джерело: портал “Дія”
Змінився розмір та терміни виплати компенсації для роботодавців, які наймають внутрішньо переміщених осіб. Відтепер сума виплати складатиме 8 000 грн.
Ця сума прив’язана до офіційної мінімальної заробітної плати, тому вона й пропорційно збільшується.
Як нараховується компенсація?
- за перші три місяці найму ВПО;
- за перші пів року, якщо працевлаштована ВПО має інвалідність.
Виплати доступні юридичних осіб та ФОПів, які нещодавно працевлаштували ВПО.
Як подати заяву на компенсацію?
Подати заявку можна онлайн та офлайн. Щоб зробити це онлайн потрібно:
- Зайти на портал “Дія” в кабінет громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
- Вибрати період, за який необхідно отримати компенсацію, та ввести дані про працевлаштовану ВПО. При виборі періоду за другий місяць та наступні місяці підтвердьте подальше працевлаштування особи.
- Якщо заяву за перший місяць подавали до філії Державного центру зайнятості, зазначте це та введіть дані про працевлаштовану ВПО. Підтвердьте, що людина й надалі працює.
- Ввести дані розрахункового рахунку для отримання коштів, після чого портал сформує заяву.
- Підписати заяву електронним підписом. Після цього її буде відправлено до Державного центру зайнятості.
Для того, щоб подати заяву офлайн, потрібно звернутися до місцевого центру зайнятості або надіслати електронного листа з інформацією про працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.
Після цього кошти надійдуть на вказаний розрахунковий рахунок.
- Сервіс для внутрішньо переміщених осіб у застосунку “Дія” відновив свою роботу після оновлення. Тепер можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві.
- У 23 областях України провели моніторинг умов та облаштування місць тимчасового проживання (МТП) внутрішньо переміщених осіб.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.