Конгрес США заборонив президенту самостійно ухвалювати рішення про вихід країни з НАТО

Джерело: The Hill

Конгрес США ухвалив законопроєкт, який забороняє будь-якому президенту Сполучених Штатів самостійно приймати рішення щодо виходу країни з НАТО, без схвалення Сенату чи акту Конгресу.

Законопроєкт було включено до щорічного Закону про дозвіл на нацоборону, який було ухвалено 14 грудня.

У виданні зауважили, що ухвалення законопроєкту продемонструвало відданість Конгресу щодо Альянсу, з якого колишній президент США Дональд Трамп хотів вивести країну.

Проте членство США у НАТО набрало особливого значення після приходу до Білого дому Джо Байдена, а також після того, як у лютому 2022 року Росія повномасштабно вдерлась в Україну.

“НАТО зберіг свою силу у відповідь на війну Путіна в Україні та зростання викликів у всьому світі”, – зазначив один з авторів законопроєкту сенатор-демократ Тім Кейн.

Він додав, що ухвалення законопроєкту підтверджує, що США підтримують НАТО, а також надсилає серйозний сигнал авторитарним лідерам деяких країн, що вільний світ залишається єдиним.

Своєю чергою інший співавтор закону, сенатор-республіканець Марко Рубіо зауважив, що ця міра стала критичним інструментом для нагляду Конгресу.

“Ми повинні переконатися, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників”, — сказав він.

Байден під час свого терміну каденції багато інвестував у НАТО, направивши більше військ і військових ресурсів до Європи як демонстрацію сили проти війни Путіна. Він також спостерігав за розширенням альянсу з включенням Фінляндії та постійними зусиллями забезпечити повне приєднання Швеції.

Водночас Дональд Трамп, який є фаворитом кандидатури у президенти від Республіканської партії, надіслав неоднозначні повідомлення щодо Альянсу напередодні 2024 року.

Прихильники колишнього президента кажуть, що його жорсткі виступи та критика альянсу надихнули країни-члени виконати свої зобов’язання щодо досягнення 2% витрат на оборону, полегшуючи тягар США

Проте критики Трампа кажуть, що риторика колишнього президента послаблює єдність і силу мети Альянсу. І вони висловили занепокоєння, що Трамп відмовиться від зобов’язань США щодо пакту про взаємну оборону альянсу або повністю виведе США.

  • 14 грудня президент США Джо Байден та глава Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорили заявку Швеції на вступ до альянсу НАТО, повідомив речник Білого дому Джон Кірбі.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.