Консультації за 240 млн грн: відбулась нова закупівля послуг в галузі будівництва
Джерело: Букви
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області оголосила тендер на консультаційні послуги в галузі будівництва, очікувана вартість яких 240 066 622 грн.

Скрін Prozorro

Скрін Prozorro
На майданчику Prozorro відбулись дві закупівлі послуг інженера-консультанта та здійснення технічного нагляду. Очікувана вартість закупівель 167 956 226,00 грн і 72 110 396,00 грн, що в сумі – 240 066 622 грн.
Переможцем у двох закупівлях є Консорціум “Техексперт Інжиніринг”.
Керівником цієї компанії є Герега Тарас Богданович, а розмір статутного капіталу організації складає 100 000,00 грн.
80% статутного капіталу належить компанії ТзОВ “ТЕХЕКСПЕРТ-ЗАХІД”, керівником якої також є організації є Герега Тарас Богданович і розмір статутного капіталу теж 100 000,00 грн.
Архітектор, учасник ГО “Великий Львів” Юрій Ситник зазначив, що вартість технічного нагляду для бюджетних об’єктів регулюється кошторисною документацією та, як правило, становить 1,5% від суми зведеного кошторисного розрахунку.
“Якщо взяти за основу цю цифру, то загальна вартість запланованих на Львівщині дорожніх робіт становить приблизно 16 мільярдів грн. На іншому сайті вказана погодинна вартість робіт з технагляду: Мінімальна ціна 1800 грн /день; середньоринкова ціна 2200 грн / день; максимальна ціна 2500 грн / день (дані з сайту https://www.rabotniki.ua/uk/price/uslugi-tehnadzora)”, – вказав Ситник.
Він також підрахував, що оскільки є два об’єкти, технагляд за якими коштує приблизно 240 млн грн, то відповідно термін за максимальною розцінкою становить відповідно 67 200 днів, або 184 роки, а за іншим 28800 днів, або майже 79 років.
“Ну а скільки може тривати будівництво дороги, наприклад магістральної, вартістю 16 млрд грн? Виходячи з цієї вартості та ймовірної вартості об’єктів технагляду, визначеної в сумі 16 млрд грн, маємо приблизно 773 км доріг, що є трохи більше ніж відстань зі Львова до Черкас”, – написав Ситник.
Він також зазначив, що таким чином “можемо зробити припущення, що фірма без сайту фахівця з технагляду, пана Тараса Гереги, зі статутним капіталом 100 тис. грн отримає 168 млн грн за консультаційні послуги в галузі будівництва (послуги інженера-консультанта та здійснення технічного нагляду) північного об’їзду Львова”.
- В Одеській області оголосили тендер на закупівлю квадрокоптерів з тепловізором DJI Mavic 3 Enterprise 3T (або еквівалента). Оголошена вартість складає 3 млн 660 тисяч гривень.
- У Києві “Київавтодор”провів торги вартістю понад 1,3 млрд гривень на проведення реконструкції транспортної розв’язки на перетині в Оболонському районі. Користувачі у мережі обурилися через заявлену вартість робіт, оскільки цих грошей вистачило б на тисячі дронів і автівок для військових на фронті.
- В Одеській області оголосили чотири тендери на ремонт доріг, сума яких – понад 1 млрд гривень. Два з них виграла ТОВ “Ростдорстрой”, наближена до міського голови Одеси Генадія Труханова. У всіх випадках замовником є Служба місцевих автомобільних доріг.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.