Консультації за 240 млн грн: відбулась нова закупівля послуг в галузі будівництва

Джерело: Букви

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області оголосила тендер на консультаційні послуги в галузі будівництва, очікувана вартість яких 240 066 622 грн.

Скрін Prozorro

Скрін Prozorro

На майданчику Prozorro відбулись дві закупівлі послуг інженера-консультанта та здійснення технічного нагляду. Очікувана вартість закупівель 167 956 226,00 грн і 72 110 396,00 грн, що в сумі – 240 066 622 грн.

Переможцем у двох закупівлях є Консорціум “Техексперт Інжиніринг”.

Керівником цієї компанії є Герега Тарас Богданович, а розмір статутного капіталу організації складає 100 000,00 грн.

80% статутного капіталу належить компанії ТзОВ “ТЕХЕКСПЕРТ-ЗАХІД”, керівником якої також є організації є Герега Тарас Богданович і розмір статутного капіталу теж 100 000,00 грн.

Архітектор, учасник ГО “Великий Львів” Юрій Ситник зазначив, що вартість технічного нагляду для бюджетних об’єктів регулюється кошторисною документацією та, як правило, становить 1,5% від суми зведеного кошторисного розрахунку. 

“Якщо взяти за основу цю цифру, то загальна вартість запланованих на Львівщині дорожніх робіт становить приблизно 16 мільярдів грн. На іншому сайті вказана погодинна вартість робіт з технагляду: Мінімальна ціна 1800 грн /день; середньоринкова ціна 2200 грн / день; максимальна ціна 2500 грн / день (дані з сайту https://www.rabotniki.ua/uk/price/uslugi-tehnadzora)”, – вказав Ситник.

Він також підрахував, що оскільки є два об’єкти, технагляд за якими коштує приблизно 240 млн грн, то відповідно термін за максимальною розцінкою становить відповідно 67 200 днів, або 184 роки, а за іншим 28800 днів, або майже 79 років. 

“Ну а скільки може тривати будівництво дороги, наприклад магістральної, вартістю 16 млрд грн? Виходячи з цієї вартості та ймовірної вартості об’єктів технагляду, визначеної в сумі 16 млрд грн, маємо приблизно 773 км доріг, що є трохи більше ніж відстань зі Львова до Черкас”, – написав Ситник.

Він також зазначив, що таким чином “можемо зробити припущення, що фірма без сайту фахівця з технагляду, пана Тараса Гереги, зі статутним капіталом 100 тис. грн отримає 168 млн грн за консультаційні послуги в галузі будівництва (послуги інженера-консультанта та здійснення технічного нагляду) північного об’їзду Львова”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією

У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.