Контрнаступальні операції ЗСУ на Запоріжжі та Донеччині могли призвести до сильної деградації військ РФ – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що контрнаступальні операції українських військових у Донецькій та Запорізькій областях могли серйозно деградувати підрозділи російських окупаційних військ.

На думку аналітиків, звільнення двох сіл на Донеччині – Андріївки та Кліщіївки – могло призвести до погіршення оборони РФ на південь від Бахмута та зробити неефективними три російські бригади.

Експерти нагадали, що окупанти вели наполегливу боротьбу захищаючи ці два населені пункти.

Зокрема за даними українських військових, під час звільнення Андріївки та Кліщіївки було повністю знищено боєздатність підрозділів 72-ї мотострілецької бригади РФ, 31-ї гвардійської бригади десантних військ РФ та 83-ї гвардійської бригади десантних військ РФ.

На думку фахівців, якщо десантні бригади РФ дійсно знищені, то росіяни перекинуть на цей напрямок інші відносно елітні формування.

“В результаті українських контрнаступальних операцій на Бахмутському напрямку, крім 83-ї та 31-ї бригади, затиснуті частини двох дивізій ВДВ та ще однієї бригади ВДВ, і російське командування може прийняти рішення про тактичну передислокацію, щоб компенсувати втрати серед 83-ї та 31-ї бригад ВДВ. Таким чином, бічні передислокації з інших частин України або суттєві тактичні передислокації інших елементів ВДВ у районі Бахмута означатимуть, що останні українські просування призвели до значних втрат Росії”, – наголосили експерти.

Окрім цього, деградація російських сил могла відбутись і на Запорізькому напрямку. де також тривають контрнаступальної дії ЗСУ.

Зокрема підрозділи 22-ї та 45-ї окремих бригад спецпризначенців Російської Федерації, очевидно, відповідали за контратаку на значні українські просування в районі Роботиного на попередніх етапах контрнаступу та, ймовірно, зазнали великих втрат у цих операціях.

Фахівці додали, що протягом останніх тижнів у зведення РФ не згадуються дані підрозділи, що є свідчення того, що вони навряд чи здатні продовжувати воювати.

В ISW додали, що, ймовірно, після деградації цих бригад РФ перекинула у район Роботиного 7-у та 76-у дивізії повітряно-десантних військ.

“Російська еластична оборона вимагає, щоб один ешелон російських сил уповільнив тактичне просування України, а другий ешелон сил відкинув це просування шляхом контратаки. Контратака потребує значного морального духу та відносно високої бойової спроможності, і російські військові, схоже, покладаються на відносно елітні підрозділи та формування ПДВ для цього завдання”, – резюмували фахівці.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.