Коордштаб підтвердив смерть бійця «Азова» Іщенка в російському слідчому ізоляторі
Джерело: голова Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в коментарі “hromadske”
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підтвердив смерть військовослужбовця бригади “Азов” Олександра Іщенка в російському слідчому ізоляторі.
За словами Яценка, Коордштаб вивчає всі обставини, збирає інформацію, але для встановлення причин смерті потрібно провести судово-медичну експертизу.
“У нас є певна інформація, ми її збираємо і врешті-решт ми зʼясуємо всі причини та обставини, і якщо вони будуть повʼязані не зі станом здоровʼя, а з іншими причинами, то це буде черговим доказом для Міжнародного кримінального суду”, — наголосив Яценко.
12 бригада Національної гвардії України “Азов” також підтвердила виданню загибель свого бійця в російському полоні.
“Ця смерть — черговий акт звірства РФ щодо військовополонених “азовців”. Країна-окупант вкотре підтвердила, що вона не рахується з жодними принципами моралі, нехтує всіма можливими конвенціями про ведення бойових дій і поводження з військовополоненими”, — заявили там.
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що, за словами доньки захисника, він помер ще 9 днів тому. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті.
Посадовець із негайним листом звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ, щоб вона розібралася у смерті військовополоненого та повідомила обставини і причину смерті.
Лубінець також поінформував про смерть Міжнародний комітет Червоного ХрестаМКЧХ та ООН, щоб організації зафіксували факт загибелі військовополоненого.
“Україна вимагає, аби РФ неухильно дотримувалася Женевських конвенцій – надавала необхідну медичну допомогу, створила змішану медичну комісію, аби це дало змогу репатріювати всіх тяжкохворих та тяжкопоранених”, — наголосив омбудсмен.
- У Росії заявили про смерть українського військовополоненого Олександра Іщенка, водія бригади “Азов”, у слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.