Координаторка по відбудові підтримала співачку Чиллі у засудженні встановлення Ханукії

Джерело:Олена Гуменюк у Facebook

Координаторка контактного пункту Польського сервісу відбудови України у Львові Олена Гуменюк підтримала співачку Катерину Чиллі, яка засудила встановлення Ханукії на Майдані Незалежності у Києві. Раніше співачка заявила, що в центрі столиці під час війни має бути символ українського Різдва, а не інших народів.

“Як це виглядає: У мою хату прийшли гості, встановлюють якісь свої символи, правила, а коли я проти, обурююсь і захищаю своє – звинувачують в антисемітизмі і ксенофобії. Нічого не нагадує? Євреї – національна меншина. Для повної реалізації своїх прав вони мають свою державу. Мені байдуже на євреїв, мене цікавить моя країна, культура, якої 300 років була під гнітом. Автохтонне корінне населення в Україні – українці, які є єдиним державотворчим народом. Це закріплено на законодавчому рівні”, — написала Олена Гуменюк.

Скриншот: Олена Гуменюк

Вона заявила, що українці як титульна нація мають право на пріоритет своїх національних символів. У своїх дописах Гуменюк наголосила на тому, що українці часто стикаються з хейтом через відстоювання своїх культурних ідентичностей.

“Тобто українець як представник титульної нації права на свою думку і позицію немає? Сидіть тихо українці. Яке ж неподобство ставити себе на 1 перше у своїй же країні. Радянська школа: не висовуйся, не виділяйся, всі рівні. Українці, ви титульна нація, ви у себе вдома! Ви – державотворчий народ, не національні меншини”, — додала вона.

Скриншот: Олена Гуменюк

Скриншот: Олена Гуменюк

Раніше українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.

Серед тих, хто вподобав допис Каті Чиллі, опинилися співачка Катерина Бужинська, народний депутат Ігор Гузь та шеф-кухар Євген Клопотенко. Водночас блогерка Ірина Медушевська відкрито засудила позицію співачки, заявивши, що такі дописи несуть розбрат у суспільстві.

1 січня 2025 року відзначається 116-та річниця з дня народження Степана Бандери, одного з ключових діячів українського націоналістичного руху. Він народився 1909 року в селі Угринів (тепер територія Івано-Франківської області) у родині греко-католицького священника.

У селищі Ворохта на Прикарпатті сталася пожежа в санаторії. Рятувальники евакуювали 102 людини, серед них 10 дітей.

1 січня, близько 10:30, російські війська обстріляли Херсон, внаслідок чого загинув чоловік. Ще двоє жінок поранені.

У Києві зросла кількість жертв внаслідок атаки російських БпЛА вранці 1 січня.

Згідно з даними нового дослідження вчених Стенфордського університету, середня температура тіла людини знижується, що ставить під сумнів старий стандарт, встановлений у 19 столітті.