«Копіює мету та покарання путінського закону» – Юрчишин прокоментував новий законопроєкт
Джерело: Ярослав Юрчишин
Народний депутат від партії “Голос” та голова комітету з питань свободи слова ВРУ Ярослав Юрчишин прокоментував законопроєкт №10242, який, за його словами, суперечить нормам права ЄС.
“Ми впевнені, що хочемо йти шляхом ворога, а не шляхом демократії, на який нам відкрито натякають міжнародні партнери?” – написав народний депутат на своїй сторінці. Він посилається на те, що наприкінці листопада Путін підписав схожий закон “про покарання у вигляді 10 років ув’язнення за передання даних з реєстрів”.
“Законопроєкт №10242 – практично копіює мету та покарання путінського закону” – пише Ярослав Юрчишин.
Натомість у своєму дописі нардеп подає власну “конструктивну пропозицію”:
“Зняти законопроєкт з порядку денного; провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками – як ми можемо захистити персональні дані без наступну на права журналістів; розробити адекватний проєкт закону з відсилкою до захисту прав викривачів…”
Раніше народні депутати зареєстрували законопроєкт №10242 “про відповідальність за публікування закритих даних із реєстрів”. У разі його прийняття, журналісти та активісти, а також їхні джерела можуть отримати 8 років ув’язнення за публікацію інформації про посадовців з реєстрів.
- Серед тих, хто зареєстрував таку законодавчу ініціативу, є нардепи Максим Бужанський та Мамоян Суто, про діяльність яких журналісти зробили чимало розслідувань.
4 грудня Папа Римський Франциск зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Ватикані, де обговорив повномасштабну війну РФ проти України, зосередившись на гуманітарній ситуації та зусиллях на “сприянні миру в регіоні”.
4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко звернувся до Міністерства оборони, закликавши спільно боротися за повернення військового податку на доходи бригадам ЗСУ.
4 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила арешт майна головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, котрий раніше звинувачував США у створенні “бойових комарів”, вкотре відзначився “гучною” заявою. Під час свого виступу він поскаржився на нібито українську політику “бандеризації”, за його словами, “російськомовних” селищ. Не забув Небензя також і про “нацистські” прапори.