«Копіює мету та покарання путінського закону» – Юрчишин прокоментував новий законопроєкт
Джерело: Ярослав Юрчишин
Народний депутат від партії “Голос” та голова комітету з питань свободи слова ВРУ Ярослав Юрчишин прокоментував законопроєкт №10242, який, за його словами, суперечить нормам права ЄС.
“Ми впевнені, що хочемо йти шляхом ворога, а не шляхом демократії, на який нам відкрито натякають міжнародні партнери?” – написав народний депутат на своїй сторінці. Він посилається на те, що наприкінці листопада Путін підписав схожий закон “про покарання у вигляді 10 років ув’язнення за передання даних з реєстрів”.
“Законопроєкт №10242 – практично копіює мету та покарання путінського закону” – пише Ярослав Юрчишин.
Натомість у своєму дописі нардеп подає власну “конструктивну пропозицію”:
“Зняти законопроєкт з порядку денного; провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками – як ми можемо захистити персональні дані без наступну на права журналістів; розробити адекватний проєкт закону з відсилкою до захисту прав викривачів…”
Раніше народні депутати зареєстрували законопроєкт №10242 “про відповідальність за публікування закритих даних із реєстрів”. У разі його прийняття, журналісти та активісти, а також їхні джерела можуть отримати 8 років ув’язнення за публікацію інформації про посадовців з реєстрів.
- Серед тих, хто зареєстрував таку законодавчу ініціативу, є нардепи Максим Бужанський та Мамоян Суто, про діяльність яких журналісти зробили чимало розслідувань.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.