Королівський австралійський монетний двір випустив монети із зображенням Чарльза ІІІ

Джерело: The Guardian

Першою монетою із зображенням короля стане долар, а інші номінали планують випустити в 2024 році, залежно від попиту з боку банків.

Як розповіли у виданні, відповідно до традиції, король буде зображений на монетах обличчям ліворуч, як за часів правління королеви Єлизавети II.

Погруддя короля, випущене Королівським монетним двором Австралії, з’явиться в обігу ще до Різдва.

За словами заступника міністра фінансів Ендрю Лі, для багатьох австралійців це буде уперше, коли вони побачать інше обличчя на своїх грошах.

“На кожній десятицентовій монеті була зображена королева Єлизавета ІІ. Тепер, вперше з 1953 року, зображення короля з’явиться на австралійській монеті. Для більшості австралійців це буде перший раз, коли вони триматимуть у руках монету із зображенням короля “, – прокоментував він.

При цьому монети із зображенням королеви Єлизавети залишаться законною валютою.

Виконавчий директор Королівського монетного двору Австралії Лі Гордон заявив, що питання про те, коли короля можна буде побачити на австралійських монетах, часто виникало після смерті його матері.

“Як австралійський виробник обігових монет, ми усвідомлюємо важливість цього переходу, і ми застосовуємо нашу значну майстерність і досвід для виробництва австралійських монет з новим королівським портретом”, – наголосив він.

Зазначено, що зображення короля Чарльза ІІІ вважається офіційним символом Співдружності націй і розроблене Королівським монетним двором у Лондоні та отримало королівське схвалення.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).